Кар'єра, освіта, соцзахист: Міноборони планує зробити військову службу привабливою

13:12, 06.01.2025
Кар'єра, освіта, соцзахист: Міноборони планує зробити військову службу привабливою

Міноборони презентувало Стратегію залучення та утримання людей в Силах оборони до 2027 року.

Стратегію залучення, розвитку та утримання людського капіталу в Силах оборони до 2027 року презентувало Міноборони України.

 

Як інформує УМ, про це 6 січня повідомили на сайті в Міністерстві оборони.

 

Документ охоплює весь професійний шлях військовослужбовця: від вступу на службу до завершення кар’єри та реінтеграції у цивільне життя.

 

Основними нововведеннями є:

 

Прозора система грошового забезпечення, яка гарантує справедливу оплату праці.

Можливості кар’єрного зростання завдяки чітким механізмам професійного просування.

Покращення медичного обслуговування та реабілітації військових.

Соціальний супровід, включно з підтримкою сімей загиблих або зниклих безвісти.

Сучасна військова освіта та інтеграція базової підготовки в заклади вищої освіти.

 

"Наші військовослужбовці - основа обороноздатності держави. Тому ми повинні забезпечити їм належні умови служби, можливості для кар’єрного зростання, психологічний, медичний та соціальний супровід. Це все значно посилить мотивацію громадян захищати Батьківщину та закріпить за військовою службою статус престижної професії", - зазначив заступник міністра оборони Сергій Мельник.

 

Ключовим аспектом стратегії є впровадження євроатлантичних стандартів і співпраця з НАТО, що підвищить готовність підрозділів до спільних операцій.

 

Ці заходи, за словами директора Департаменту кадрової політики Міністерства оборони полковник Марка Андрусяка, дадуть військовим чітке розуміння кар’єрних перспектив, посилять мотивацію до служби та підтримають євроінтеграцію країни.

 

"Стратегія розвитку людського потенціалу - це комплексний документ, що визначає візійне бачення Сил оборони щодо інституційної та процесної трансформації системи залучення, розвитку та утримання людського капіталу, враховує всі аспекти військової служби як в умовах активних бойових дій, так і в післявоєнний період", - зазначив він.

 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів підтримав запуск у Силах оборони України проєкту "Звіт про ураження", що дозволить цифровізувати та впорядкувати звітність про результати бойових дій у наших військах.

 

Як повідомляла УМ, Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів.