125-та: Україна стала учасницею Римського статуту МКС

11:37, 01.01.2025
125-та: Україна стала учасницею Римського статуту МКС

Україна офіційно стає 125-ю державою-учасницею МКС 1 січня 2025 року - це означає, що тепер вона є повноправною державою-учасницею цього міжнародного договору та має всі права й обов'язки.

Від 1 січня 2025 року Україна стала 125-ю державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

 

Як інформує УМ, про це 1 січня у будівлі суду серед стягів держав-учасниць МКС встановили і синьо-жовтий український прапор.

 

Таким чином Україна стала повноцінним членом МКС, зокрема, може брати участь у виборах, пропонувати поправки тощо.

 

У будівлі суду серед стягів держав-учасниць МКС встановили і синьо-жовтий український прапор.

 

"Україна офіційно стає 125-ю державою-учасницею Міжнародного кримінального суду 1 січня 2025 року. Це означає, що тепер вона є повноправною державою-учасницею цього міжнародного договору та має всі права й обов'язки, закріплені за державами-учасницями. Найважливішим серед них є право голосувати при затвердженні бюджету, ухваленні змін, поправок до Римського статуту, при виборі суддів, майбутнього прокурора та його заступників, що певною мірою допомагає формувати майбутнє міжнародного кримінального права", - сказав речник МКС Фаді ель-Абдалла.

 

За його словами, цілком можливо, щоб Україна як держава-учасниця висувала кандидатів.

 

Також читайте: У РФ заочно заарештували ще одну суддю Міжнародного кримінального суду Алапіні-Гансу

 

"Далі це залежатиме від голосування Асамблеї. Для суддів МКС існують певні вимоги щодо досвіду, зокрема в міжнародному або у кримінальному праві. Необхідно бути кваліфікованим і для найвищих суддівських посад у рідній країні. Також кожні три роки відбуваються вибори шести суддів МКС. Тож ми, звичайно, сподіваємося, що Україна братиме участь у всіх можливих варіантах співпраці та підтримки Міжнародного кримінального суду, включно з висуванням кандидатів на посади суддів, а також сприятиме збільшенню кількості українських колег в МКС", - додав речник.

 

Бюджет МКС затверджує Асамблея - 125 держав, включно з Україною. Він становить близько 190 мільйонів євро.

 

"Кошторис заснований за такою ж формулою, як в ООН, тобто з огляду на розмір економіки та кількість населення країни. Ось чому, наприклад, Японія та Німеччина є одними з найбільших внескодавців до бюджету МКС. Зараз я не маю точних цифр стосовно того, яким має бути внесок України. Але він буде пропорційний розміру її економіки та чисельності населення", - підсумував речник МКС.

 

Як повідомляла УМ, Рада ратифікувала Римський статут МКС.