Дали «задню»: Білорусь перенесе основні маневри навчань «Запад» вглиб країни
"Знизити параметри" спільних із росією військових навчань "Запад" вирішила Білорусь. Крім того основні маневри перенесуть від західних кордонів – вглиб країни. >>
Станом на 28 грудня в Білорусі за ґратами залишаються 1253 політв'язні, визнані правозахисною спільнотою.
Черговий указ про помилування 20 осіб, засуджених за «екстремістські» злочини, підписав самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.
Як інформує УМ, про це з посиланням на його пресслужбу повідомила 28 грудня білоруська редакція Радіо Свобода.
Зазначається, що серед помилуваних - 11 жінок. Із всіх помилуваних 14 осіб мають хронічні захворювання, 10 засуджених мають дітей, в однієї жінки чотирьох дітей.
Як повідомляє пресслужба Лукашенка, усі вони нібито самі «просили про помилування, розкаялися у скоєному», МВС «контролюватиме їхню поведінку після звільнення».
Це вже восьма хвиля помилувань політв'язнів з літа 2024 року. До цього Лукашенко помилував загалом 207 політв'язнів.
Станом на 28 грудня в Білорусі за ґратами залишаються 1253 політв'язні, визнані правозахисною спільнотою. Реальна кількість політв'язнів у Білорусі може бути більшою, додає видання. Загалом з літа 2020 року правозахисна спільнота визнала політв’язнями майже 3600 осіб (з них 656 жінок). Багато з них уже вийшли на волю, повністю відбувши покарання.
Одночасно із цим у Білорусі тривають затримання, арешти та суди за політично мотивованими звинуваченнями; людей притягують як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності, включно з позбавленням волі.
Як зазначає видання, після оголошення дати нових президентських виборів у Білорусі репресії в країні посилилися: з кінця жовтня білоруські правозахисники фіксують масові затримання по всій країні.
Нагадаємо, що Центральна виборча комісія Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка кандидатом у президенти країни на майбутніх «виборах».
Як повідомляла УМ, Олександр Лукашенко помилував ще 30 політв'язнів.
"Знизити параметри" спільних із росією військових навчань "Запад" вирішила Білорусь. Крім того основні маневри перенесуть від західних кордонів – вглиб країни. >>
До участі в командних змаганнях Міжнародна федерація фехтування (FIE) допустила росіян і білорусів у нейтральному статусі. >>
Литовські митники виявили артефакт, присвячений митрополиту Петру Могилі та вивезений з України за невідомих обставин. >>
Із тимчасово захоплених територій, а також з рф та Республіки Білорусь в Україну вдалося повернути ще 45 українських громадян.
. >>
Включити білоруського добровольця Василя Веремейчика, який став на захист України у складі полку імені Кастуся Калиновського, до українських обмінних списків, просить його родина. На батьківщині йому може загрожувати смертна кара. >>
У Білорусі 12 лютого звільнили з-під варти трьох політвʼязнів, в тому числі одного американця. >>