Харківський НДІ астрономії на межі зникнення - директор Кайдаш
Існування Науково-дослідного інституту астрономії Харківського національного університету Каразіна опинилося під загрозою через недофінансування. >>
Літак летів рейсом з Баку (Азербайджан) до Грозного (росія): відомо, що з борту літака було подано екстрений сигнал. (Фото: скриншот з відео)
У Казахстані впав літак Azerbaijan Airlines, що летів із Баку до Грозного, із майже 70 пасажирами на борту, кілька людей змогли вижити, вони у важкому стані.
Як інформує УМ, про це 25 грудня повідомила служба "Радіо Свобода" у Казахстані, Baza та "РИА Новости".
Поблизу міста Актау у Казахстані впав пасажирський літак. Борт виконував рейс із Баку до Грозного (Чечня).
Інформаційні агентства повідомляють, що літак авіакомпанії Azerbaijan Airlines подав сигнал надзвичайної ситуації, коли перебував над Каспійським морем.
У міністерстві з надзвичайних ситуацій Казахстану повідомили, що в Актау на місце аварії літака прибули 52 людини особового складу та 11 одиниць техніки МНС Казахстану: "По прибуттю виявлено горіння повітряного судна".
Інформація про постраждалих уточнюється, за попередніми даними, є ті, хто вижив. На борту перебували десятки людей.
Міністерство транспорту Казахстану повідомило про проведення спеціального розслідування за фактом аварії: "Обставини події уточнюються. Буде проведено спеціальне розслідування".
Підприємство "КазАероНавігація" вважає, що аварія сталася у зв'язку із зіткненням із птахом і порушенням рульового управління.
Російські ЗМІ повідомляють, що на борту літака було 67 пасажирів і 5 членів екіпажу.
Також у російських пабліках не виключають, що літак міг змінити курс через загрозу атаки безпілотників на Чечню. За попередніми даними, Грозний атакували кілька БПЛА, унаслідок чого в аеропорту міста було оголошено план "Ковер".
Попередньо на борту літака перебували громадяни Росії, Казахстану, Азербайджану, Росії, Таджикистану і Киргизії.
Також міністерство охорони здоров'я Казахстану повідомляє про пасажирів, які вижили після авіатрощі. Вони у вкрай важкому стані.
Додамо, що інформація про кількість пасажирів на борту досить суперечлива. Так, за даними lada.kz, на борту були 105 пасажирів і пʼять членів екіпажу. Відомо про вцілілих.
Згодом за оновленими даними згідно повідомлення Мінтранспорту Казахстану, на борту перебували 37 громадян Азербайджану, 16 громадян Росії, шість громадян Казахстану і троє громадян Киргизстану. МНС Казахстану повідомило, що 28 людей вижили в авіакатастрофі, двоє з них — діти. Постраждалих доставляють до лікарні у вкрай важкому стані. Інформації про загиблих поки немає.
За попередніми даними, літак подав сигнал лиха над Каспійським морем, повідомило азербайджанське агентство АПА. Після цього лайнер попрямував до Казахстану для вимушеної посадки. Причиною аварії стало зіткнення літака зі зграєю птахів, пише «Sputnik Азербайджан» із посиланням на авіакомпанію. Водночас Orda.kz повідомляє, що на борту літака вибухнув балон. Поліція Казахстану відкрила кримінальну справу через авіакатастрофу літака.
Літак попрямував до Казахстану після того, як не зміг отримати дозвіл на посадку в Грозному через туман. Після цього лайнер переспрямували до Махачкали, а потім до Актау.
Зараз аеропорт Актау працює у звичайному режимі.
Російські медіа пишуть, що через катастрофу літака президент Азербайджану Ільхам Алієв вирішив повернутися до Баку із саміту Співдружності Незалежних Держав, що проходив у Росії.
Як повідомляла УМ, Україну і світ шокувала авіакатастрофа у Броварах.
Існування Науково-дослідного інституту астрономії Харківського національного університету Каразіна опинилося під загрозою через недофінансування. >>
Українським військам Великобританія надсилає приманки, які виглядають як системи протиповітряної оборони і танки, щоб обдурити росіян і змусити їх вражати фальшиві цілі. >>
Пакистан в ніч на 10 травня оголосив про початок широкомасштабної військової операції у відповідь на агресію з боку Індії. >>
Повітряний бій між винищувачами Пакистана та Індії, в результаті якого, за словами пакистанських офіційних осіб, було збито п'ять індійських літаків, був одним з "найбільших і найтриваліших у новітній історії авіації". >>
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України наземний роботизований комплекс «Віслюк» українського виробництва. >>
Служба безпеки затримала та арештувала іноземне судно, яке допомагало рашистам викрадати українську агропродукцію з тимчасово окупованих регіонів нашої держави. >>