У Києві 18 грудня презентували практичний посібник «Переформатування музеїв: Архітектура доступності та безпека колекцій». Його розробили експерти ЮНЕСКО, Національної спілки архітекторів України та Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
У рекомендаціях розкривають такі теми:
поліпшення умов зберігання колекцій;
підвищення готовності до надзвичайних ситуацій;
створення безбар’єрного простору відповідно до міжнародних стандартів.
«Музеї — це не просто місця, де зберігаються експонати, це простори пам’яті, які розповідають про нашу історію, наше сьогодення і задля нашого майбутнього. Особливо у часи війни, коли культура стає мішенню агресора, наш обов’язок — зберегти її та зробити доступною для кожного», — сказала заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар.
Захід у столиці відвідали представники органів державної влади, музеїв, архітектори, громадські діячі та експерти зі збереження культурної спадщини.
В обговоренні сучасних викликів у сфері взяли участь голова офісу ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі та радниця й уповноважена президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.
Як повідомляла УМ, музей Ханенків отримав міжнародну нагороду за свою роботу під час війни.