Лютий натхнення у Львові: оновлена експозиція музею Крушельницької, музика Лятошинського і Родіна
Львівські музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича запрошують на насичену програму подій у лютому. >>
Дехто вважає, що єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних – наступ на права українців.
Верховна Рада Україниу середу, 18 грудня, ухвалила закон про створення єдиного реєстру військовослужбовців, який передбачає електронні ідентифікатори військових.
Як інформує УМ, про це 18 грудня повідомив народний депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі.
За ухвалення відповідної законодавчої ініціативи №12066 «Про внесення змін до Закону "Про військовий обов’язок і військову службу" щодо створення та функціонування Єдиного державного реєстру військовослужбовців та до інших законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку» проголосували 254 депутати.
Законом створюється єдина база даних про військовослужбовців Збройних сил України та військовослужбовців Державної служби спеціального транспорту.
Згідно з документом, Єдиний державний реєстр військовослужбовців – це інформаційно-комунікаційна система, призначена для забезпечення збирання, зберігання, накопичення, актуалізації, обліку, обробки, захисту, знеособлення та гарантування унікальності записів даних про військовослужбовців.
Передбачається автоматичне присвоєння єдиного унікального електронного ідентифікатора для однозначної ідентифікації військового та використання в інформаційно-комунікаційних системах, зокрема на Державному вебпорталі електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони.
У реєстрі будуть зберігатися такі дані військових: прізвище, власне ім’я, по батькові, стать, дата народження, відцифрований образ обличчя, реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Також будуть зберігатися: унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), сімейний стан та відомості про членів сім’ї, відомості про видані військово-облікові документи.
Водночас законом передбачено запровадження Military ID для обміну даними без використання персональних даних військовослужбовців.
Документом також забезпечується інформаційна взаємодія між Електронною системою охорони здоров’я та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів з метою отримання результатів медичних оглядів, що проводяться з метою визначення придатності до виконання військового обов’язку.
Строк зберігання даних у реєстрі становить 75 років з дня смерті військовослужбовця.
Нагадаємо, що 20 листопада Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про створення та функціонування Єдиного державного реєстру військовослужбовців.
Як повідомляла УМ, Інститут множинного громадянства: ВРУ підтримала за основу дискусійний законопроект.
Львівські музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича запрошують на насичену програму подій у лютому. >>
Служба безпеки нейтралізувала підривну діяльність прокремлівської організації «Робітничий фронт України», яка на замовлення рф намагалася створити протестні рухи у нашій державі. >>
Невідомий у Пирятині застрелив з мисливської рушниці військовослужбовця Полтавського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. >>
За документальну стрічку «2000 метрів до Андріївки» український документаліст Мстислав Чернов став лауреатом кінофестивалю «Санденс». Він отримав нагороду за найкращу режисуру в категорії «Документальне кіно». >>
У підготовці 26 українських техніків для обслуговування винищувачів F-16 візьмуть участь Нідерланди. >>
Пораненим українським військовослужбовцям у 2025 році почнуть видавати «Пакунок пораненого» — він міститиме комплект адаптивного одягу і засобів особистої гігієни. Уряд затвердив відповідну постанову, яку розробило Міністерство оборони України. >>