Стартували «вибори президента»: під парламентом Грузії обурені мітингарі

09:43, 14.12.2024
Стартували «вибори президента»: під парламентом Грузії обурені мітингарі

У парламенті Грузії в Тбілісі починаються "вибори президента" - під стінами протест.

У суботу, 14 грудня, в грузинському парламенті починають процедуру президентських виборів, вперше через Колегію виборників, які чинна президентка та опозиція не вважають легітимними.

 

Як інформує УМ, про це 14 грудня повідомило "Ехо Кавказу".

 

У будівлі парламенту починають процес президентських виборів, які вперше проходять не прямим народним голосуванням, а через колегію виборників. Єдиним висунутим кандидатом є кандидат антизахідних поглядів, ексфутболіст Міхаїл Кавелашвілі, який є представником формально окремої від "Грузинської мрії" партії "Сила народу".

 

До колегії входять 150 депутатів парламенту Грузії, 21 представник Верховної ради Аджарської Автономної Республіки і 20 – Абхазької Автономної Республіки, а також 109 членів представницьких органів місцевого самоврядування (сакребуло).

 

Попри те, що опозиція бойкотує роботу парламенту, формально у складі колегії вважають присутніми 61 депутата від опозиційних партій. Вони не братимуть участі в голосуванні.

 

Не голосуватимуть щонайменш двоє представників абхазької Ради.

 

Квоту від органів місцевого самоврядування, якою не скористалась опозиція, зайняли представники "Грузинської мрії".

 

Загалом керівна партія має в колегії 211 представників, чого формально достатньо для проведення голосування та обрання президента.

 

Під будівлею парламенту збираються проєвропейські протестувальники. У п’ятницю в столиці пройшли численні акції протестів представників тих чи інших сфер і професій.

 

Опитування компанії IPM Research показало, що антивладні протести підтримують 65% грузинського суспільства.

 

Нагадаємо, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція оголосили, що не визнаватимуть легітимність процедури. Зурабішвілі відмовляється складати президентські повноваження, а країнам Заходу та Україні доведеться визначатися, чи вважати легітимною нову владу Грузії.

 

Як повідомляла УМ, Україна вводить санкції проти влади Грузії.