Курсантка готувала ракетний удар по казармах своїх одногрупників, фото
Військова контррозвідка Служби безпеки викрила агентку фсб, яка на Львівщині хотіла навести ракетний удар рф по одному з військових інститутів України. >>
Голова Командування спеціальної підготовки ЄС Андреас Марлоу. (Фото: REUTERS/Annegret Hilse)
Старі радянські танки європейці позичили в музеях для навчань українських військових тактики мінних пасток, яку використовують російські солдати на полі бою.
Як інформує УМ, про це виданню Reuters розповів командир навчальної місії ЄС.
Зазначається, що інструктори з 17 країн навчили близько 18 000 українських військовослужбовців у Німеччині. Їх вчили керувати високотехнічними танками, системами ППО, навчання також проходили снайпери, інженери, парамедики та оператори дронів.
"Але в умовах, коли російська й українська армії щодня випускають тисячі снарядів одна в одну в жорстоких боях, що нагадують окопну війну часів Першої світової війни, Україна також прагнула проводити навчання в умовах, більш наближених до реальних бойових дій, а також на старішому обладнанні", — йдеться у матеріалі.
Видання пише, що німецькі військові викопали системи окопів за російськими стандартами і запозичили музейні радянські танки, щоб посилити практичний досвід на деяких своїх полігонах.
“Ці музейні системи використовуються з російського боку, і іноді вони встановлюють міни-пастки в покинутому спорядженні”, — сказав журналістам Reuters генерал-лейтенант Андреас Марлоу, голова Командування спеціальної підготовки ЄС, що поблизу Берліна.
“Надання таких транспортних засобів під час навчання полегшує демонстрацію того, де потрібно бути обережним, щоб не спровокувати вибух, якщо знайдете їх на полі бою та відкриєте двері”, — розповів Марлоу.
Командування навчань відмовилося повідомити, звідки саме позичили танки та скільки.
Reuters нагадує, що командування є частиною військової місії Європейського Союзу, створеної у 2022 році для підготовки українських військових.
У п’ятницю, 8 листопада, цю місію продовжили ще на два роки. Але тепер частина підготовки в Німеччині включає також вивчення російських траншейних систем, які, за словами Марлоу, зазвичай будуються за фіксованою схемою.
«Йдеться про форму окопів, про те, де очікувати укриттів і позицій для зброї», — каже він.
Для навчання бойової стрільби залучили також сучасні симулятори, а високотехнологічні манекени допомагають бойовим медикам вчитись виконувати складніші завдання.
Крім того, за словами командувача, безпілотники зараз відіграють значно більшу роль на навчаннях, тож військових навчають методів спостереження та підвищують обізнаність про небезпеку від ворожих дронів.
Як повідомляла УМ, НАТО запустить центр оборонної підготовки для українських військових.
Військова контррозвідка Служби безпеки викрила агентку фсб, яка на Львівщині хотіла навести ракетний удар рф по одному з військових інститутів України. >>
Тіла 757 полеглих захисників повернули в Україну за результатами проведених репатріаційних заходів. >>
Давоський форум, який щойно закінчився, приніс понад пів сотні конкретних домовленостей, які, зокрема, матимуть далекосяжні наслідки в багатьох сферах. >>
Миколаївською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно командира батальйону 205-ї окремої мотострілецької козачої бригади зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). >>
У "Дії" невдовзі з'являться нові електронні послуги для ветеранів та родин загиблих, а саме - отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та статусу члена сім'ї загиблого захисника. >>
Для українських мистецьких шкіл та Київського державного музичного ліцею імені Миколи Лисенка німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman . >>