Зброя та військова техніка: Німеччина виділила новий пакет допомоги для України
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
Сили оборони отримають більше детальних фото поля бою із SAR-супутників.
Угоду, яке Міністерство оборони України підписало контракт із фінською компанією ICEYE — лідером у галузі SAR –супутників, названо стратегічно важливою.
Як інформує УМ, про це 12 листопада повідомили на сайті Міноборони.
Так завдяки співпраці з міжнародними партнерами українська розвідка матиме більше можливостей — відтепер військові отримають доступ до високоточних космічних знімків із повним покриттям території бойових дій. Своєю чергою, командування зможе самостійно визначати пріоритетні зони спостереження та швидко отримувати актуальні дані через систему супутників ICEYE.
За словами міністра оборони України Рустема Умєрова, угода стала можливою завдяки підтримці уряду Німеччини та концерну Rheinmetall, який виступив стороною контракту.
«Запроваджуючи передові технології космічної розвідки, ми створюємо технологічну перевагу, яка підвищує боєздатність і захищає наших військових», — резюмував.
Нагадаємо, що в липні Міноборони підписало з компанією ICEYE меморандум для поглиблення співпраці у сфері космічної розвідки. З початку жовтня 2024 року Україна отримує нові супутникові знімки, зроблені супутниками ICEYE SAR у рамках співпраці між Rheinmetall та ICEYE.
Компанія ICEYE виготовляє мікросупутники та володіє одним із найбільших у світі угруповань радарних супутників.
Супутники SAR мають рад переваг над звичайними супутниками — вони можуть створювати зображення високої роздільної здатності незалежно від погодних умов або часу доби. Такі знімки дуже деталізовані й дозволяють ідентифікувати навіть найменші об’єкти на земній поверхні.
У серпні 2022 року ICEYE підписала контракт з Благодійним фондом Сергія Притули, надавши Україні доступ до одного зі своїх супутників. Фото цього супутника використовує українська розвідка, він уже зняв понад 4 тисячі обʼєктів РФ і допоміг завдати збитків на мільярди доларів.
Як повідомляла УМ, Макрон і Стармер переконуватимуть Байдена дозволити Україні гатити по рф далекобійними ракетами.
Німеччина виділила Україні черговий пакет військової допомоги, куди, зокрема, увійшли системи ППО IRIS-T, а також 2 пускові установки до Patriot. >>
До ідеї, щоб держава мала свою ядерну зброю прихильно ставляться 73% українців. Не підтримують цю ідею 20% опитаних та ще 7% не визначились щодо цього питання. >>
Із початку 2024 року в Україні припинили свою діяльність 254 288 фізосіб-підприємців, а після підписання у листопаді президентом закону про підвищення податків – закрилися 22,5 тис. ФОПів. >>
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
На посилення морської оборони України Норвегія виділяє ще додатково 2,7 млрд норвезьких крон (близько $242,38 млн). >>
Нові правила для в’їзду до країн Європейського Союзу вступлять в дію вже у 2025 році. >>