«Вмирає» ціла епоха: видавництво «Наукова думка» після 102-річної роботи оголосило про закриття
Київське науково-виробниче підприємство видавництво «Наукова думка», яке існувало 102 роки, оголосило про закриття. >>
У межах процесу деколонізації у Роздільнянському районі на Одещині село Першотравневе перейменували у Гурівське на честь воїнів ГУР МО України.
Як інформує УМ, про це 8 листопада повідомило ГУР у Телеграм.
Відповідне рішення ухвалили з метою відзначення важливого внеску української спецслужби у захист національних інтересів від зовнішніх загроз, зміцнення обороноздатності нашої держави та вшанування звитяг воєнних розвідників.
У роз’ясненні Інституту Національної пам’яті України зазначено, що під час повномасштабної війни з росією воїни ГУР виконують комплекс складних завдань ― від стратегічної розвідки до бойових операцій зі звільнення українських земель, а також спеціальних місій на окупованих територіях та в тилу ворога, які підривають воєнний потенціал держави-агресора.
«Висловлюємо вдячність Верховній Раді України, команді Інституту національної памʼяті України та місцевій громаді Гурівського за важливе рішення та відзначення у топоніміці подвигу воїнів ГУР.
Назва Гурівське, яка вшановує державницький чин Воєнної розвідки України ― невипадкова для Одещини: вона символізує тяглість історичних традицій у творенні національних спецслужб.
Наприклад, саме в Одесі 1886 року народився видатний військовий діяч часів Української революції 1917-1921 років, генерал-хорунжий Армії Української Народної Республіки, один із організаторів військової спецслужби Державного Центру УНР в екзилі Всеволод Змієнко (1886-1938)», - сказано, зокрема, в повідомлені ГУР.
Нагадаємо, раніше у центрі Одеси з’явилась вулиця, названа на честь керівника розвідки УНР Всеволода Змієнка.
Як повідомляла УМ, Деколонізація мапи України почалась: імперських назв стало на 331 менше.
Київське науково-виробниче підприємство видавництво «Наукова думка», яке існувало 102 роки, оголосило про закриття. >>
Верховна Рада України першого скликання 24 серпня 1991 року ухвалила Акт проголошення незалежності України та створення суверенної незалежної держави Україна, відновила тим самим тисячолітню державність Українського народу, втіливши його споконвічну мрію про самостійну державу, за яку віддавали своє >>
29 листопада 1918 року народився Іван Даценко – український вождь племені індіанців. >>
Неготовність України до повномасштабної війни з північним сусідом, системна криза з мобілізацією, мало не тотальне ухиляння від мобілізації й масові СЗЧ, колаборація чималої кількості українців з ворогом, мародери у владі, які грабують свою країну в час війни >>
Центральну частину Одеси атаковано російськими військами, внаслідок чого постраждали 11 людей та пошкоджена цивільна інфраструктура. >>
Закриття проток Босфор і Дарданелли Туреччиною завадило агресору використовувати свою перевагу на морі для захоплення Одеси, Миколаєва та інших територій. >>