Дискримінації у сфері охорони здоров'я з боку виконавчої влади - відкритий лист АПМЗУ
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
Вчені назвали загрозу, яка може бути на вашій кухні: ризик померти від неї вищий, ніж від ДТП
У Європі через газові плити щороку передчасно помирають 40 тисяч людей. Вони є джерелом шкідливих речовин, які вражають серце та легені.
Більше того, науковці підрахували, що газові плити вбивають більше людей, ніж ДТП.
Як інформує УМ, про це 28 жовтня повідомило видання The Guardian.
Вчені під керівництвом Європейського альянсу громадського здоров'я (EPHA) провели дослідження домогосподарств у країнах Європейського Союзу та Великій Британії.
Вони з’ясували, що готують їжу на газових плитах у кожній третій оселі в ЄС. У Британії їхня частка зростає до 54%. В Італії, Нідерландах, Румунії та Угорщині вона перевищує 60%.
Під час приготування їжі на газових плитах, які спалюють природний газ, виділяється діоксид азоту, що згубно впливає на дихальні шляхи. Також йдеться про діоксид вуглецю, пов’язаний зі змінами клімату.
"Масштаби проблеми набагато більші, ніж ми думали", – заявила провідна авторка дослідження Хуана Марія Дельгадо-Саборіт.
Вчені з’ясували, що понад 36 тисяч людей у ЄС та 3,9 тисячі у Великій Британії передчасно помирають через згубний вплив газових плит.
Вони кажуть, що ця кількість може бути ще більшою, адже у дослідженні не враховували вплив на здоров'я чадного газу, який утворюється за умови нестачі кисню у приміщенні, та бензолу, що виділяється під час горіння.
Крім того, виявилося, що використання газової плити скорочує життя людини майже на два роки.
Частково захистити себе від випарів під час приготування їжі можна за допомогою відкритих віком та ввімкненої витяжки.
В Україні під час відключень світла деякі люди використовують газові плити не тільки для приготування їжі, але й для обігріву приміщення. Але це ще небезпечніше.
Зазвичай у таких випадках зачиняють вікна, вмикають конфорки та духову шафу. Таким чином свіже повітря не надходить, а газ горить. Тоді є ризик виділення чадного газу.
Також важливо періодично провітрювати приміщення, де працюють газові плити.
Нагадаємо, дослідження показало, що газові плити виділяють токсичний газ, який може провокувати бронхіальну астму у дітей.
Як повідомляла УМ, недосипання згубно впливає на мозок.
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
Володимир Путін знову повторив погрози ракетою "Орешник" для України. >>
Аби Україна могла вистояти проти агресії рф, міжнародні партнери надають суттєву допомогу, й наша країна докладе всіх зусиль, аби наступного року бути достатньо сильною для справедливого завершення війни шляхом дипломатії. >>
За програмою Ukraine Facility Україна отримала 4,1 млрд євро від Європейського Союзу – це вже другий регулярний платіж, виділений Європейською комісією в межах цього інструменту. >>
Центр ремонту важкої військової техніки для ЗСУ Німеччина вирішила перенести зі Словаччини через проблеми з організацією роботи та негнучкість процесів на території союзника по НАТО. >>
Листування з особами, які пов'язані з працівниками ДБР, прокуратури області та митницею виявили в телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. >>