До російської Казані приїхав Лідер Китаю Сі Цзіньпін, у місті 22 жовтня розпочався 16-й саміт БРІКС під головуванням рф.
Як інформує УМ, про прибуття голови КНР до Казані повідомляють державні китайські та російські ЗМІ.
Очікується, що переговори Сі з Путіним пройдуть у вівторок, 22 жовтня, увечері.
Деталі питань, які очільники двох держав мають намір обговорити, Пекін і Москва не повідомляють.
"Лідери Китаю і Росії матимуть можливість зустрітися під час саміту БРІКС та провести глибокий обмін думками з питань двосторонніх відносин, а також міжнародних і регіональних питань", - сказав на брифінгу речник МЗС КНР Лінь Цзянь.
Зустріч Сі з Путіним стане вже п’ятою від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Додамо, що президент Сербії Вучич відмовився від участь у саміті БРІКС. Про це 21 жовтня повідомило “Радіо та телебачення Сербії”.
У свою чергу президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва не відвідає особисто саміт БРІКС, що відбудеться 22-24 жовтня в Казані: офіційна причина – медичні протипоказання.Щоправда, він візьме участь в заході онлайн.
(Зліва направо): президент Бразилії Лула да Сілва, голова КНР Сі Цзіньпін, президент ПАР Сиріл Рамафоса, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. Йоганнесбург, 22 серпня 2023.
Нагадаємо, що БРІКС (англ. BRICS, від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — «Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР») — це міжнародна організація найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються.
Окрім геополітики, група фокусується на економічному співробітництві та збільшенні багатосторонньої торгівлі та розвитку.
Його створення ініціювала росія. Група не є офіційною багатосторонньою організацією як ООН, Світовий банк або Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК). Глави держав і урядів країн-учасниць збираються щорічно, причому кожна країна бере на себе однорічне головування в групі.
Як повідомляла УМ, Туреччина офіційно подала заявку на вступ до БРІКС.