За ворогом стежитиме нова українська «пташка» - авіакомплекс Poseidon
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Серед членів НАТО триває дискусія щодо запрошення Укрїни.
Наразі тривають дискусії серед країн НАТО з питання запрошення України до Альянсу.
Як інформує УМ, про це 18 жовтня заявив високопоставлений представник адміністрації президента США Джо Байдена на брифінгу, передає пресслужба Білого дому.
«Серед членів НАТО триває дискусія щодо запрошення. Наразі немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення», — сказав він.
Водночас він нагадав, що на саміті НАТО в липні всі 32 члени Альянсу підтвердили, що Україна перебуває на незворотному шляху до членства в НАТО.
«Отже, питання полягає в тактиці того, як заохочувати цей шлях і як досягти консенсусу щодо наступних кроків», — підкреслив чиновник.
Він запевнив, що зараз йде «активна розмова» щодо різних елементів плану перемоги, викладеного президентом Володимиром Зеленським.
«Є певні елементи, які ми зараз виконуємо з погляду надання додаткових військових можливостей, що також є елементом плану», — наголосив він.
Американський чиновник зазначив, що позиція США і Байдена, зокрема, полягає в тому, щоб «поставити Україну в позицію сили».
«Ми хочемо, щоб вона перемогла в цій війні. І ми повинні надати їй можливості, які їй для цього потрібні. Але ми не можемо зробити це самотужки. Ми повинні зробити це разом з нашими партнерами і союзниками, саме тому президент Байден закликав до саміту в Рамштайні», — додав представник Білого дому.
За його словами, зустріч у форматі «Рамштайн», найімовірніше, відбудеться в листопаді.
Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і премʼєр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою, яка передбачає вступ до Альянсу без Плану дій щодо членства (ПДЧ).
11 липня 2023 року на саміті НАТО генсек Єнс Столтернберг заявив, що Україна отримає запрошення до НАТО, коли на це погодяться всі союзники й будуть виконані умови. Насамперед це боротьба з корупцією, реформи з модернізації інститутів держуправління (включно із сектором безпеки та оборони), сумісність зі стандартами НАТО і кінець війни. За результатами саміту НАТО у Вільнюсі країни-члени прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу. ПДЧ для України скасували, проте Київ не отримав повного запрошення.
Натомість країни «Великої сімки» і країни Північної Європи погодили гарантії безпеки для України на шляху до НАТО.
Наразі Україна впроваджує стандарти НАТО, підлаштовує під них війська, зокрема управління, а також проводить необхідні реформи.
Зеленський 16 жовтня публічно представив план перемоги, перший пункт якого передбачає вступ України в НАТО ще до завершення війни.
Як повідомляла УМ, Ультиматум Зеленського: або Україна вступить до НАТО або матиме ядерну зброю.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>
АРМА та Консультативна рада у справах ветеранівпри Президентові України 20 січня підписали Меморандум про співпрацю. Мета документа, підписаного головою АРМА Оленою Думою і головою ради Сергієм Куніциним – підтримка ветеранів, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та сімей загиблих захисників. >>