Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Шведська академія назвала лауреата найпрестижнішої літературної премії світу — Нобелівської премії з літератури: нею стала південнокорейська письменниця Хан Канг . (Фото: сайт Нобелівського комітету.)
Південнокорейській письменниці Хан Канг присудили Нобелівську премію з літератури — за її «насичену поетичну прозу, яка протистоїть історичним травмам і викриває крихкість людського життя».
Як інформує УМ, про це 10 жовтня повідомив Нобелівський комітет.
Нобелівська лауреатка Хан Канг.
Хан Канг — лауреатка Букерівської премії-2016 за роман «Вегетаріанка», а ще дочка південнокорейського письменника Хан Сонг Вона. Їй 53 роки. Окрім письменства, вона також присвятила себе мистецтву та музиці — це знайшло відображення у всій її літературній творчості.
У творчості Канг протистоїть історичним травмам та невидимим наборам правил, а в кожному своєму творі викриває крихкість людського життя. Нобелівський комітет зазначає, що вона має унікальне усвідомлення звʼязків між тілом і душею, живими і мертвими, і завдяки своєму поетичному та експериментальному стилю стала новатором у сучасній прозі.
Свою літературну карʼєру Канг почала у 1993 році — опублікувала вірші в журналі «Література і суспільство». А вже у 1995 році вона опублікувала першу прозу — збірку оповідань «Любов до Йосу».
Творчість Канг характеризується подвійною експозицією болю, відповідністю між душевними та фізичними муками та тісними звʼязками зі східним мисленням.
Нобелівська премія є однією з найпрестижніших міжнародних премій, яку щороку присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або значний внесок у культуру чи розвиток суспільства. Розмір Нобелівської премії — близько $1,1 мільйона.
11 жовтня оголосять лауреата Нобелівської премії миру, а 14 жовтня стане відомо, хто у 2024 році отримав премію з економіки памʼяті Альфреда Нобеля (її заснував Банк Швеції 1968 року).
Як повідомляла УМ, Нобелівська премія-2024: обрано лауреатів у галузі фізики.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>