Дмитро Фірташ з дружиною «заробили» від Британії санкції за корупцію
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Уряд спростив порядок виплати допомоги за загибель чи поранення військових.
Новий порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі або інвалідності деяких категорій військових відповідно за законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» затверджено Кабінетом міністрів України.
Як інформує УМ, відповідну постанову № 1090 опублікували на сайті уряду.
Для призначення і отримання одноразової грошової допомоги потрібно подати до Міністерства ветеранів заяву. Це можна зробити як у паперовій формі, так і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (портал «Дія») або ж Єдиний державний реєстр ветеранів війни.
Рішення про призначення та виплату одноразової грошової допомоги буде приймати Мінветеранів, а кошти одноразової грошової допомоги Мінветеранів переховуватиме на банківський рахунок одержувача.
Раніше одноразову грошову допомогу ухвалювала міжвідомча комісія, а кошти виплачували органи соціального захисту населення.
Грошову допомогу надаватимуть у випадках, якщо військові загинуть, їх визнають безвісно відсутніми або встановлять їхню інвалідність.
У випадку загибелі або визнання безвісно зниклими виплати родини отримуватимуть з дати смерті військового, що зазначена у свідоцтві про смерть, або з дати набрання законної сили рішенням суду про визнання особи безвісно відсутньою. Якщо йдеться про встановлення інвалідності — з дати, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Суми виплат не змінилися. Одноразова грошова допомога в разі загибелі призначається та виплачується членам сімʼї загиблих військових у розмірі 750 прожиткових мінімумів станом на 1 січня календарного року, коли вони загинули. Зараз прожитковий мінімум становить 3 028 гривень — виплата становить 2 мільйони 271 тисяч гривень.
Сума одноразової грошової допомоги у випадку встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання залежить від групи інвалідності наступним чином:
І група — 400 прожиткових мінімумів (1 мільйон 211 тисяч гривень);
ІІ група — 300 прожиткових мінімумів (908 400 гривень);
ІІІ група — 250 прожиткових мінімумів (757 тисяч гривень).
Водночас залишається чинною постанова уряду № 168 від року про те, що родини всіх військовослужбовців, які загинули на війні під час захисту України, отримають виплати 15 мільйонів гривень.
Як повідомляла УМ, «Листи щастя»-2: КМУ виділив мільйони на розсилку поштою 900 тисяч повісток цьогоріч.
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
23 листопада в Україні вшановують 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>
Пам’ятник легендарному військовому Дмитру "Да Вінчі" Коцюбайлу відкрили в Києві сьогодні, 21 листопада – він встановлений у центрі міста на Аскольдовій могилі, де й похований Герой України. >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Разом зі Світовим банком Україна презентували план змін «Матриця реформ», спрямований, зокрема, на реформування управління публічними інвестиціями. >>