На Курщині ЗСУ вгатили по командному пункту рф під час шикування
Високоточний удар по командному пункту російської армії у населеному пункті Мар’їне Курської області здійснили 2 січня Збройні сили України. >>
Опубліковано 6 місяців тому 13.03.2024Олексій 50 Поширень Поширити Твіттнути Підтримати Психологічна підтримка ветеранів є невіддільною частиною адаптації учасників та учасниць бойових дій до цивільного життя.
Благодійний фонд Волонтерське Об’єднання «ВЕСТА» запустив Мобільну службу підтримки – це команда, яка складається з юриста, психолога та соцпрацівника. Фахівці їздитимуть по всіх громадах Київської області.
Як інформує УМ, про це газеті «Україна молода» розповіли у волонтерському центрі «Веста».
Звернутись до працівників мобільної бригади можуть ветерани війни та їхні родини, а також члени сімей загиблих і зниклих безвісти за безкоштовною юридичною консультацією, фаховою психологічною підтримкою та консультацією соцпрацівника.
«Органи місцевого самоврядування не завжди можуть впоратись з кількістю запитів і не можуть покрити всі потреби. Наприклад, у Київській області проживає велика кількість родин захисників, які знаходяться у стані підвищеного стресу та мають потребу в підтримці, що викликає значні емоційні труднощі та дискомфорт.
Загалом, такі родини становлять приблизно 30% населення області. Також, самі ветерани війни, які проживають та перебувають на лікуванні в Київській області та родини загиблих воїнів, відсоток яких наразі неможливо розрахувати, бо ці дані закриті. Це величезна кількість людей, які потребують допомоги і не завжди знають, куди звернутися.» - повідомляють у волонтерському об’єднанні.
Ви зможете отримати відповіді та чіткі інструкції на такі поширені питання:
- Проходження військово-лікарських комісій та медико-соціальної експертизи. Оформлення статусів і виплат, одноразової грошової допомоги та інші юридичні питання.
- Емоційні стани (з чим може стикатися ветеран/ка після повернення), самоідентифікація, психологічна підтримка та психоедукація.
- Пошук реалізації після звільнення, можливості для розвитку власної справи, можливості для проходження реабілітації та інше.
- Проведення лекцій та тренінгів для близьких ветеранів та представників громад на теми комунікації, створення груп підтримки у власних громадах, юридичні та психологічні теми.
Отримати консультацію фахівців або лекції та тернінги Мобільної служби підтримки можна звернувшись безпосередньо до БФ ВО "Веста".
Ініціатива "Мобільна служба підтримки": послуги для ветеранів війни та їхніх близьких» реалізується в рамках проєкту GIZ Ukraine «Ґендерно-чутливі підходи до ментального здоров'я та психосоціальної підтримки в Україні», що фінансується урядом Німеччини.
Якщо у ветеранів виникнуть додаткові питання то можна звернутися до координаторки Мобільної бригади +380934299093 Лізи Костенко або написати на [email protected]
Як повідомляла УМ, Інтеграція ветеранів після перемоги: Подвійний виклик для суспільства та держави.
Високоточний удар по командному пункту російської армії у населеному пункті Мар’їне Курської області здійснили 2 січня Збройні сили України. >>
Експертно-фондова комісія Міністерства культури та стратегічних комунікацій України на засіданні 30 грудня внесла 11 унікальних музейних предметів з чотирьох музеїв до Державного реєстру національного культурного надбання. >>
Демонстраційний показ FPV-дронів на оптоволокні провело Міністерство оборони України – їх оцінили військові оператори безпілотників. >>
Для війни проти України - росія залучила від 140 до 180 тис в'язнів. >>
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
Українці, які проживають на ТОТ і не отримали паспорт рф, із 1 січня 2025 року втратили низку прав. >>