Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію продовольчої безпеки України на період до 2027 року.
Як інформує УМ, про це 23 липня повідомив у Телеграмі постійний представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді Тарас Мельничук.
"Схвалено Стратегію продовольчої безпеки України на період до 2027 року, метою якої є визначення цілей, основних напрямів та завдань державної політики із забезпечення продовольчої безпеки як напряму забезпечення національної безпеки України”, - написав Мельничук.
Крім того, уряд затвердив операційний план заходів з реалізації Стратегії продовольчої безпеки України на період до 2027 року.
Під час засідання уряду Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на трьох ключових цілях даної стратегії, повідомляє Урядовий портал.
«Перша — стимулювати розвиток аграрного виробництва й наповнити продовольчий ринок. Друга — забезпечити доступність продовольства для усіх груп населення. Третя ціль — посилити безпекову складову й усунути загрози. Це, зокрема, стосується формування держрезерву, відновлення товарних ланцюгів, розмінування сільгоспземель, адаптації до змін клімату тощо», — сказав Шмигаль.
Як зазначив очільник уряду, зараз тривають треті жнива під час повномасштабної війни. Аграрії вже намолотили понад 15 млн тонн зернових та олійних культур.
«Україна і далі зможе годувати себе та країни, які гостро потребують продовольства. Ми зберігаємо статус одного з гарантів глобальної продовольчої безпеки. Так буде і надалі», — підкреслив Прем’єр-міністр.
Додамо, що дещо раніше Міністерство аграрної політики та продовольства розробило проєкт Стратегії продовольчої безпеки України, згідно з яким має намір у середньостроковій перспективі довести потенціал виробництва вітчизняної агропродукції до 200 млн тонн, а зернових і олійних культур - до 150 млн тонн.
Як повідомляла УМ, уряд Шмигаля планує колосально збільшити податки.