За ворогом стежитиме нова українська «пташка»- авіакомплекс Poseidon
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Роман Червінський перебуває за гратами вже майже 450 діб. (Фото з відкритих джерел)
Всі 27 народних депутатів фракції «Європейська Солідарність» опублікували заяву, у якій висловилися про готовність взяти на поруки українського ексрозвідника Романа Червінського.
Як інформує Україна молода, про це йдеться на сайті «ЄС».
Обранці зазначають, що ганебне судилище над бойовим офіцером-розвідником триває вже 445 днів. Увесь цей час, з 23 квітня 2023 року Роман Червінський перебуває за ґратами.
«Йому обмежують контакти із зовнішнім світом, не надають вчасної, кваліфікованої медичної допомоги, не забезпечують належних умов утримання в СІЗО. Це вже вплинуло на здоров’я полковника Червінського.
В цей час корупціонерів та злодіїв відправляють під комфортний домашній арешт, або взагалі дозволяють у якості "покарання" мобілізуватися до лав Збройних Сил України», - йдеться у заяві.
У партії Порошенка вважають очевидним, що потенціал і фаховість професійного, досвідченого офіцера розвідки сьогодні потрібні Україні на фронті, для захисту національних інтересів країни.
«Але Офіс президента лякає сама думка про перебування Червінського на свободі. Бо офіцер володіє надто делікатною інформацією стосовно окремих осіб у владі і їх причетності до державної зради.
Звідси і політично вмотивована справа без доказів, яка супроводжується чисельними порушеннями прав людини під час утримання розвідника в СІЗО», - додають у «ЄС».
І акцентують, що Україна, яка отримала статус кандидата в члени ЄС, має неухильно дотримуватися верховенства права, відмовитися від політично вмотивованих справ.
Нагадаємо, у квітні 2023 СБУ повідомила про підозру Червінському у справі про обстріл окупантами аеродрому "Канатове" на Кіровоградщині. Його затримали на Тернопільщині.
Генерал-майор Віктор Ганущак розповів ЗМІ, що операцію на аеродромі "Канатове" було погоджено з вищим керівництвом ЗСУ. Проте суд відмовився заслухати Ганущака та не приймав докази на користь Червінського.
Роман Червінський був одним із розвідників, які у 2020 організовували операцію із затримання російських найманців з ПВК "Вагнер", виманюючи їх у Білорусь. Там найманці мали б сісти на літак, який згодом українські спецслужби аварійно посадили б в Україні.
Як повідомляла «УМ», раніше Кіровоградський районний суд продовжив строк тримання під вартою полковнику ССО Роману Червінському ще на 60 днів.
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Міністерство оборони удосконалює ведення облікової документації з надання військовослужбовцям медичної допомоги на догоспітальному етапі. Застарілу “форму 100” замінить електронна Первинна медична картка. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>
Воїни 73-го морського центру Сил спеціальних операцій знищують на Курщині противника і здобувають важливі дані щодо ворожих військ. >>
У Києві Соломʼянський районний суд відправив під варту на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 12 мільйонів гривень ексведучого підсанкційних телеканалів "Наш" і "NewsOne" Макса Назарова, підозрюваного у виправдовуванні російської агресії. >>
Співробітники Служби безпеки України за сприяння міністра оборони та Головнокомандувача ЗСУ затримали головного психіатра Збройних Сил, який є заступником Голови Центральної ВЛК та вирішує питання щодо придатності військових до проходження служби. >>