Вагнергейт: Порошенко вимагає знайти «крота» і покарати винних у зраді

15:14, 20.11.2021
Вагнергейт: Порошенко вимагає знайти «крота» і покарати винних у зраді

Порошенко вимагає від влади захистити українських розвідників, яких звільнили після зриву спецоперації. (facebook.com/petroporoshenko)

П’ятий президент Петро Порошенко закликає негайно провести об’єктивне розслідування «Вагнергейту», покарати винних у державній зраді та знайти «крота», який «злив» спецоперацію.

 

Також, за його словами, потрібно захистити українських розвідників, яких влада звільнила після зриву спецоперації.

 

Як передає Україна молода», про це Порошенко написав у соцмережах після того, як ексголова ГУР Міноборони Василь Бурба вперше публічно розповів про деталі спецоперації і про те, що його колишні підлеглі – звільнені розвідники перебувають у небезпеці без документів прикриття.

 

«Розслідування Bellingcat, а тепер і заява ексочільника військової розвідки Василя Бурби, проливають світло на зрив унікальної спецоперації українських спецслужб із затримання російських терористів-«вагнерівців», – вважає Порошенко.

 

І наголошує: «Очевидно, йдеться про персональну відповідальність Зеленського, який особисто перекреслив важку і вкрай небезпечну роботу фахівців-розвідників. Міру такої відповідальності має встановити тільки ТСК, уповноважена розслідувати зрив спецоперації. До того ж, у такій комісії представники провладної фракції не повинні мати більшості через конфлікт інтересів».

 

На думку Порошенка, «Зеленський має покаятися за постійну брехню щодо «Вагнергейту», а також негайно надати державну охорону офіцерам – учасникам спецоперації і «сумлінно співпрацювати з ТСК, щоб дати їй можливість максимально об’єктивно оцінити дії президента».

 

Лідер партії «Європейська солідарність» констатує, що непрофесіоналізм, безвідповідальність, брехня – все це давно визначає політику нинішньої влади.

 

«Але «вагнергейт» – це більше ніж брехня, бо йдеться про зраду українських військових, а отже і української держави в часи війни! Спецоперація, яка мала стати гордістю українських спецслужб та увійти у світову історію боротьби з тероризмом, стала ганьбою і зрадою влади», – обурюється Петро Порошенко.

 

І наголошує: «Ми вимагаємо правди. Влада має негайно дати суспільству відповідь, хто дав команду спецслужбам зірвати спецоперацію із затримання "вагнерівців". Хто той "кріт", який злив деталі операції Лукашенку та Путіну?».

 

За його словами, мають бути негайно відсторонені і зняті зі своїх посад всі, присутні на нараді в Офісі президента, де обговорювався фінал спецоперації.

 

Від імені партії «ЄС» Порошенко вимагає від Зеленського припинити переслідування розвідників, негайно поновити в ЗСУ всіх незаконно звільнених військовослужбовців та надати їм охорону.

 

Тоді як від правоохоронних органів фракція «ЄС» вимагає порушити кримінальні справи за фактом державної зради та перевищення службових повноважень.

 

Як повідомляла «УМ», в розслідуванні Bellingcat та The Insider  пояснюється, що Єрмак переніс проведення спецоперації щодо "вагнерівців", аби не зірвати домовленості з Росією щодо перемир’я на Донбасі.