«Чи приведуть американці до влади свого «фашиста Гітлера»?»
Поділитися своїми думками на цю тему я вирішив у зв’язку з тривожною інформацією, яка надходить зі США, де завершується виборча президентська кампанія і тими заявами, які там лунають. >>
У листі Орбан пише, що під час поїздок в Україну та росію не виступав від імені всього Євросоюзу.
Непублічний лист премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан надіслав керівництву Євросоюзу, у якому розповів про впевненість лідера РФ Володимира Путіна в поразці України у війні.
Як інформує УМ, із цим листом ознайомився розслідувальний проєкт «Система» і «Радіо Свобода». Його автентичність підтвердили кілька чиновників ЄС.
Лист датований 5 липня був відправлений із Азербайджану, куди Орбан вирушив після зустрічі з Путіним у Москві, і призначався голові Європейської ради Шарлю Мішелю та лідерам держав-членів ЄС.
У листі Орбан пише, що під час поїздок в Україну та Росію не виступав від імені всього Євросоюзу, а лише хотів дізнатися про позиції сторін. Він трохи згадує позицію президента України Володимира Зеленського, але докладно переказує погляди Путіна — той впевнений, що «час на боці російських сил».
У розмові з угорським прем’єром Путін не згадував про російські втрати на фронті, проте багато говорив про свої підрахунки українських втрат. Орбану він казав про 40—50 тисяч на місяць. Такі ж цифри він раніше озвучував публічно.
Зеленський у лютому 2024 року говорив, що Україна втратила 31 тисячу військових убитими. Тоді він вперше назвав втрати, але кількість поранених і зниклих безвісти він не розголошував.
Орбан пише, що Путін був «вражений» тим, що Зеленський відкинув пропозицію тимчасового припинення вогню. Він однак побоюється, що Україна у разі паузи може перегрупувати війська. Орбан також пише, що Путін часто посилається на так звані стамбульські угоди 2022 року — він хоче, щоб саме на їх основі укладались будь-які наступні угоди.
За словами Орбана, Путін не став відповідати на пряме запитання про своє ставлення до мирного плану Зеленського та Саміту миру, який пройшов у Швейцарії у червні з ініціативи України. Лідер РФ лише знову заговорив про стамбульське комюніке, яке так і не погодили.
В кінці листа Орбан резюмує, що Європа має проявити автономну ініціативу, оскільки у США всі надто зайняті виборчою кампанією. «Якщо ми не зможемо стримати або зупинити цей процес, то в найближчі два місяці ми станемо свідками драматичніших втрат і військових подій на передовій, ніж будь-коли раніше», — стверджує Орбан.
Нагадаємо, що 1 березня 2024 року видання The Wall Street Journal опублікувало умови мирної угоди Росії та України, які обговорювались на початку війни в Стамбулі. 15 червня 2024 року майже такий же документ опублікувала газета The New York Times.
Ось головне з цієї нереалізованої угоди:
Росія хотіла залишити за собою Крим, а от долю інших територій пропонували вирішити на особистій зустрічі Зеленського і Путіна;
Москва просила зняти українські санкції, що діють з 2014 року, і закликати до такого ж кроку західних партнерів.
Проєкт угоди передбачав обмеження чисельності українських військ і кількості військової техніки. Тут сторони категорично не зійшлись: Москва хотіла не більше за 100 тисяч військових (ЗСУ + Нацгвардія), а Київ — не менше ніж 250 тисяч. Також сторони не дійшли згоди щодо дальності зброї — 40 кілометрів проти 280.
Найбільшою проблемою став пункт про захист України в разі майбутнього нападу. У такому разі на допомогу Україні мали б прийти країни-гаранти — Велика Британія, Китай, Росія, США та Франція, але тут є цікавий нюанс: Москва хотіла, щоб таку допомогу узгоджували всі гаранти. Тобто Росія могла напасти на Україну та заборонити гарантам надавати підтримку.
Після таких пунктів і «пропозицій», за словами члена української переговорної групи, Київ втратив інтерес до переговорів.
Як повідомляла УМ, Орбан та Сі Цзіньпін у Пекіні обговорили війну рф проти України.
Поділитися своїми думками на цю тему я вирішив у зв’язку з тривожною інформацією, яка надходить зі США, де завершується виборча президентська кампанія і тими заявами, які там лунають. >>
Звіт про цивільну та військову готовність країн Європи підготували в Євросоюзі. Громадянам радять зробити запаси їжі та води на випадок війни чи іншої "великої надзвичайної ситуації". >>
Російськи правитель володимир путін демонструє свою незацікавленість у припиненні вогню шляхом переговорів та продовжує прагнути знищити українську державність. >>
Кількість загиблих у Іспанії внаслідок сильної повені зросла до, щонайменше, 158 людей. >>
Результати референдуму щодо євроінтеграції Конституційний суд визнав дійсними. Так, до Конституції Республіки Молдова внесуть положення про те, що вступ Молдови до ЄС стає незворотною метою. >>
Вперше Президент України Володимир Зеленський 28 жовтня прибув до Ісландії з робочим візитом. >>