На Курщині поранено генерала КНДР
Після нещодавнього українського удару по Курщині високопоставлений північнокорейський генерал дістав поранення. >>
Маршрут літака Орбана. (Фото: соцмережа Х)
Візит премʼєра Угорщини Віктора Орбана до москви відбувається виключно в межах двосторонніх відносин Угорщини і росії.
Як інформує УМ, про це заявив високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Боррель наголосив, що Будапешт, який до кінця грудня 2024 року головує в Раді Євросоюзу, не може взаємодіяти з РФ від імені Євросоюзу. За його словами, Орбан не отримав жодного мандату від Ради ЄС на візит до Москви.
Позиція ЄС залишається незмінною і виключає офіційні контакти з Володимиром Путіним.
Напередодні журналіст VSquare і Direkt36 Саболч Пані написав у соцмережі Х, що Віктор Орбан відвідає Росію 5 липня — через кілька днів після візиту до Києва, де він пропонував Україні погодитися на припинення вогню. Уже сьогодні Пані опублікував нібито маршрут літака, у якому летить Орбан — він вилетів з Будапешту й залетів у повітряний простір Білорусі.
Пані додав, що пресслужба Орбана повідомила журналістам тільки те, що він буде в Азербайджані 5—6 липня.
У свіжому інтервʼю радіо Kossuth, яке цитує угорське видання Telex, Орбан заявив, що «мир настане, коли хтось це зробить». Але Угорщина не може взяти на себе відповідальність за це, бо не має ні мандату, ні відповідної міжнародної політичної ваги.
На думку Орбана, мирними переговорами будуть керувати великі країни. Але Будапешт «може бути гарним знаряддям миру в руках охочих людей».
Як повідомляла УМ, 2 липня Віктор Орбан був у Києві з офіційним візитом, під час якого закликав Україну до «припинення вогню» та переговорів з країною-агресором рф.
Після нещодавнього українського удару по Курщині високопоставлений північнокорейський генерал дістав поранення. >>
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
23 листопада в Україні вшановують 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>