Рада ЄС заборонила фінансування партій та організацій росією

12:29, 24.06.2024
Рада ЄС заборонила фінансування партій та організацій росією

Отримувати будь-яке фінансування, що має російське походження відтепер у ЄС заборонили.

У 14-му пакеті санкцій проти росії – Рада ЄС заборонила європейським партіям, громадським та дослідницьким організаціям отримувати будь-яке фінансування, що має російське походження.

 

Як інформує УМ, про це йдеться в повідомленні щодо змісту нового пакету обмежувальних заходів ЄС проти росії, оприлюдненому на сайті Європейської ради.

 

«З огляду на постійні спроби Росії втручатися у демократичні процеси в ЄС та підривати його демократичні засади, зокрема через кампанії впливу та поширення дезінформації, Рада ЄС вирішила, що політичні партії і фонди, неурядові організації, включаючи дослідницькі центри, постачальники медіапослуг в ЄС не матимуть надалі дозволу приймати фінансування, що надходить від російської держави або її прихильників», - йдеться у документі.

 

Водночас зазначається, що відповідно до Хартії з фундаментальних прав, ухвалені сьогодні заходи не перешкоджатимуть постачальникам медіапослуг та їхнім співробітникам у такій діяльності в ЄС, як проведення досліджень або інтерв’ю.

 

Як повідомлялося, від початку російської агресії проти України ЄС надає Україні економічну, політичну й фінансову допомогу, проводить послідовну політику із застосування економічних та індивідуальних санкцій проти країни-агресора, а також вживає заходи для уникнення обминання обмежувальних заходів з боку третіх країн та компаній.

 

Як повідомляла УМ, в ЄС пропонують обійти вето Угорщини на закупівлю зброї для України.