Туристам з росії - Норвегія заборонила в'їзд до країни

11:05, 23.05.2024
Туристам з росії - Норвегія заборонила в'їзд до країни

Росіянам до Норвегії відтепер - зась.

У Норвегії уряд вирішив заборонити в'їзд до країни громадян рф, якщо метою поїздки є туризм чи інші несуттєві поїздки.

 

Як інформує УМ, про це 23 травня повідомили на сайті норвезького уряду.

 

"Зміна правил означає, що російським громадянам, на яких поширюється дія інструкції, поліція може відмовити у в'їзді до Норвегії.

 

Громадянам росії, які прибувають до Норвегії з туристичною та іншою метою не першорядної важливості, буде відмовлено у в'їзді до Норвегії під час перетину кордону. Посилення правил поширюється як на тих громадян росії, яким Норвегія видала візу до посилення правил навесні 2022 року, так і на тих, чия віза була видана іншими країнами Шенгенської угоди", - сказано, зокрема, в повідомлені.

 

Винятки надаватимуть в окремих випадках, наприклад, для відвідування близьких родичів (батьків, подружжя, співмешканців і дітей), які проживають у Норвегії, а також для громадян Росії, які працюють або навчаються в Норвегії або інших країнах Шенгенської зони.

 

Зміни набувають чинності з 29 травня.

 

Уряд Норвегії також нагадує, що він змінив практику видачі віз для росіян навесні 2022 року, і після цього туристичні візи для росіян, як правило, не видаються. Наразі умови в'їзду стають ще жорсткішими.

 

Пряма мова міністерки юстиції та надзвичайних ситуацій Емілії Енгер Мель: "Рішення про посилення правил в'їзду відповідає норвезькій лінії щодо того, щоб бути разом із союзниками та партнерами у протидії незаконній загарбницькій війні Росії проти України".

 

Нагадаємо, що в Норвегії раніше також повідомляли про суд над чоловіком, який запустив безпілотник під час візиту Володимира Зеленського до Осло у грудні. Загалом упродовж осені 2022 року в Норвегії затримали кількох росіян, які здійснювали несанкціоновану зйомку з дрона.

 

Як повідомляла УМ, Норвегія звітує про військову допомогу Україні на мільярд крон.