Дерусифікація: пам’ятник Булгакову приберуть з Андрієвського узвозу Києва
Усунення з публічного простору пам'ятника Михайлу Булгакову на Андріївському узвозі у пятницю,19 грудня, підтримала Київрада. >>
У Києві депутати міськради ухилилися від військової служби, справу передали до суду.
Столична спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону скерувала до суду обвинувальний акт стосовно депутатів Київської міської ради. Їм інкриміновано ухилення від несення обов’язків військової служби.
Як інформує УМ, про це 3 травня повідомили на сайті Офісу генерального прокурора.
Їм інкриміновано ухилення від несення обов’язків військової служби за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 КК України). Водночас керівнику структурного підрозділу КМВА інкримінують пособництво в ухиленні військовослужбовців від несення обов’язків військової служби (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 КК України.), а командиру військової частини ТРО – перевищення повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України).
Слідство встановило, що четверо військовослужбовців однієї із військових частин ТРО, троє з яких є столичними депутатами, а ще один – помічником депутата Київради, впродовж майже року ухилялись від військової служби.
«За сприянням керівника одного із структурних підрозділів Київської міської військової адміністрації та командира однієї із військової частини ТРО, підозрювані всупереч встановленого порядку домоглися оформлення відрядження до Київської міської військової адміністрації. При цьому вони отримували грошове забезпечення із частини, де рахувалося проходження ними служби», - зазначили в Офісі генпрокурора.
З початку російського повномасштабного вторгнення українські правоохоронці відкрили понад 10,7 тисячі кримінальних справ через ухилення від призову на військову службу. До суду доходить третина справ.
Раніше Красилівський районний суд на Хмельниччині розглянув справу ухилянта від мобілізації, який причиною неявки до ТЦК назвав похмілля, та ухвалив вирок.
На Буковині затримали мікроавтобус із з4 чоловіками призовного віку, які хотіли втекти за кордон. Водію суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внести мільйон гривень застави.
Увесь інсайд та актуальна інформація на нашому Телеграм-каналі, а також бонуси та швидкі новини.
Як повідомляла УМ, Абсолютно всі: чоловіки 18-60 років мають з 18 травня оновити дані в ТЦК.
Усунення з публічного простору пам'ятника Михайлу Булгакову на Андріївському узвозі у пятницю,19 грудня, підтримала Київрада. >>
В Україну, 19 грудня, повернули 1003 тіла, які за твердженням російської сторони належать українським військовослужбовцям. >>
У Ростові-на-Дону суд дав 12 років Валентину Заярну – 65-річну вчительку, яка жила в Амвросіївці Донецької області України. >>
Київський академічний театр «Золоті ворота» підготував прем’єру вистави «Чорна шаль» за творами італійського драматурга, лауреата Нобелівської премії з літератури Луїджі Піранделло. >>
Минулого тижня слідчі поліції провели в рамках цієї операції 12 санкціонованих обшуків у Рівненській та Івано-Франківській областях, продовжуючи діяльність, розпочату у вересні. >>
Трибуну Верховної Ради України заблокувано народною депутаткою Мар’яною Безуглою: вона вимагає проведення військової реформи та звільнення Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. >>