КМУ спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого

10:39, 16.04.2024
КМУ спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого

Відтепер статус можна буде отримати у 30-ти денний термін двома шляхами. (Фото: сайт Мінветеранів)

Уряд ухвалив ініціативу Мінветеранів щодо спрощеної процедури подання та встановлення статусів особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих військовослужбовців і військовослужбовиць.

 

Як інформує УМ, про це 16 квітня повідомив пресцентр Мінветеранів на сайті відомства.

 

Як зазначається, після повномасштабного вторгнення РФ на територію України цей процес був ускладнений, в деяких випадках набуття статусу займало до 8 місяців та більше. Як результат, особи з інвалідністю та родини загиблих мали обмежений доступ до пільг та послуг, гарантованих державою.

 

Відтепер статус можна буде отримати у 30-денний термін двома шляхами:

 

у паперовій формі - через ЦНАП незалежно від зареєстрованого місця проживання;

 

в електронній формі - через е-кабінет порталу Дія або єдиного державного реєстру ветеранів війни (наразі електронний продукт у розробці).

 

Крім заяви із зазначенням відомостей, необхідних для надання статусу, по суті більше нічого не потрібно. Збір відсутніх документів - це обов’язок не ветерана, ветеранки чи родин загиблих, а компетентних органів. Їм надано право витребувати повний пакет документів від уповноважених органів або посадових осіб.

 

Електронний формат подачі заяви на встановлення статусів ще доопрацьовується Мінветеранів спільно з Міністерством з питань цифрової трансформації. Технічна можливість отримання статусів "в один клік" з’явиться найближчим часом.

 

На першому етапі е-заява буде доступна для військовослужбовців сектору безпеки та оборони (ЗСУ, Нацгвардія, ДПСУ, Нацполіція, СБУ, СЗР), які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, а також сімей загиблих Захисників і Захисниць цих категорій.

 

Процедура звернення через ЦНАП вже діє для всіх категорій, в тому числі для захисників-добровольців з числа цивільних осіб, представників волонтерських організацій та інших цивільних осіб, які стали на захист держави та отримали інвалідність внаслідок війни.

 

Як повідомляла УМ, обмежено придатних та інвалідів залучатимуть до служби у війську.