України замало: на кордоні з Німеччиною польські фермери заблокували пункт пропуску

11:52, 26.02.2024
України замало: на кордоні з Німеччиною польські фермери заблокували пункт пропуску

Фермери з Польщі на автостраді у напрямку Франкфурта-на-Одері (у неділю): протестують проти аграрної політики. (Фото: Patrick Pleul / dpa)

На знак протесту польські фермери заблокували пункт пропуску на кордоні з Польщею поблизу Франкфурта-на-Одері.

 

Як інформує УМ, про це повідомило 26 лютого німецьке видання Spiegel.

 

Блокада польськими фермерами автобану біля Франкфурта-на-Одері, як очікується, призведе до затримки руху в Бранденбурзі до другої половини дня понеділка. Поліція закликала перевізників, зокрема, уникати автобану A12, якщо це можливо. Слід використовувати прикордонний перехід Помеллен на автобані 11 у Мекленбурзі-Передній Померанії та прикордонний перехід Форст на автобані 13. Навіть тим, хто подорожує автомобілем, слід обирати інші шляхи.

 

Численні вантажівки, легкові автомобілі та автобуси були змушені в неділю їхати в об'їзд, оскільки трактори були припарковані на багато кілометрів на польській стороні. У Польщі фермери сформували колону з тракторів на автобані 2 – продовженні A12 на польській стороні – на прикордонному переході Швєцк.

 

У неділю ввечері на міському мосту у Франкфурті-на-Одері з німецького боку також було заблоковано рух тракторами, фургонами і вантажівками. У Німеччині фермери протестують насамперед проти запланованого скорочення субсидій на сільськогосподарське дизельне паливо.

 

Як повідомляють польські ЗМІ, деякі аграрії чекають у своїх машинах – і в основному вони чекають на зустріч з прем'єр-міністром Дональдом Туском і відкликання політики Зеленого курсу ЄС.

 

"Ми чекаємо на прем'єр-міністра" – проголошує один з банерів, розміщених на машинах фермерів. "Політика ЄС руйнує фермерів" – ще одне гасло, яке підготували протестувальники.

 

Очікується, що блокада триватиме до 13:00, але поки що це попереджувальний протест. Не виключено, що вона буде продовжена, або ж відбудуться чергові блокади.

 

Як повідомлялося, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський закликатиме ЄС обмежити Європейський зелений курс – політику Євросоюзу щодо довкілля, проти положень якої виступають фермери.

 

Нагадаємо, 23 лютого прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з міністрами відвідав польсько-український кордон і озвучив "план взаєморозуміння" для розблокування кордону.

 

Президент Володимир Зеленський на пресконференції в неділю висловив сподівання на вирішення питань із Польщею завдяки переговорам на рівні прем’єрів, однак якщо цього не відбудеться – пообіцяв захищати український бізнес.

 

У Польщі в ніч з суботи на неділю сталося наймасштабніше пошкодження українського зерна від початку фермерських протестів – загалом зловмисники пошкодили 160 тонн українського зерна.

 

Як повідомляла УМ, Посол України в Польщі: «Зробити все можливе і неможливе» для  покарання за знищене зерно.