Зеленський звільнив цілу низку послів
Вранці 21 грудня Президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив низку послів, і ще п’ятьох призначив. >>
Ван Ї у Мюнхені. (Фото з відкритих джерел)
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї заявив, що його країна не була ініціатором і не є учасником "кризи в Україні" (офіційний Пекін затято називає агресію рф проти України саме так – Ред.), але не має наміру сидіти склавши руки та спостерігати, а сприятиме політичному врегулюванню.
Як інформує Україна молода, про це глава дипломатії КНР сказав на Мюнхенській конференції з безпеки, передає Укрінформ в суботу.
"Китай не був ініціатором української кризи і не бере участі в ній. Однак це не означає, що ми сидітимемо склавши руки і спостерігатимемо за нею здалеку. Китай продовжуватиме сприяти мирним переговорам та пошуку політичного рішення", - заявив Ван.
Китайський дипломат нагадав чотири принципи, на основі яких базується позиція Пекіну щодо війни, серед яких повага до суверенітету і територіальної цілісності всіх країн, повне дотримання цілей і принципів Статуту ООН, "врахування законних безпекових занепокоєнь країн" та підтримка конструктивних зусиль для встановлення миру.
"Діючи згідно з цими основними принципами, Китай невпинно працює над сприянням миру та мирним переговорам. Зараз немає належних умов, щоб сторони могли повернутися за стіл переговорів, але поки є надія, ми не відмовимося від наших зусиль", - заявив міністр.
Ван Ї також заявив, що між Китаєм і росією існують "нормальні відносини між двома великими країнами", і запевнив, що вони не мають на меті створення альянсу та не направлені проти жодної третьої сторони.
"Ми виступаємо проти будь-яких спроб звинуватити Китай або перекласти відповідальність за врегулювання ситуації в Україні на Китай, бо Китай провів багато конструктивної роботи і ми продовжуватимемо по-своєму відігравати позитивну роль у цьому врегулюванні", - зазначив Ван.
Як повідомляла «УМ», президент Зеленський під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції запросив експрезидента США Трампа на український фронт.
Вранці 21 грудня Президент Володимир Зеленський своїми указами звільнив низку послів, і ще п’ятьох призначив. >>
У Наньчані, провінція Цзянсі, китайські археологи виявили лускаті обладунки в могилі Лю Хе, правителя Хайхуна, з династії Західна Хань (206 р. до н. е. — 25 р. н. е.). >>
Наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV вперше провели українські війська. >>
Книгу «Моя війна» — першу в трилогії опублікував колишній головнокомандувач Збройних сил України, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний. >>
Україна повернула з росії тіла 503 полеглих українських оборонців. >>
У Донецькій області російські окупаційні війська утворили так званий "Успенівський мішок", вийти з якого змогли не всі українські військовослужбовці. >>