Ведення агресивної війни та окупація Херсонщини: російському генералу повідомлено про підозру

13:19, 05.02.2024
Ведення агресивної війни та окупація Херсонщини: російському генералу повідомлено про підозру

Ім"я російського генерала в Генпрокуратурі чомусь не озвучили. (Фото: сайт Офіс Генпрокурора України)

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури генерал-лейтенанту армії рф заочно повідомлено про підозру у веденні агресивної війни.

 

Як інформує УМ, про це 5 лютого повідомили на сайті Офісу Генпрокурора.

 

За даними слідства, в 2022 році до ведення бойових дій на території Херсонщини військове керівництво країни-агресорки залучило генерал-лейтенанта - командувача 49-ї загальновійськової армії південного військового округу. Йому підпорядковувались щонайменше сім бригадних формувань, інженерно-саперний полк, спецпризначенці, які вели агресивну війну. 

 

Під керівництвом підозрюваного було захоплено дамбу Північнокримського каналу, окуповано Херсон та тривав наступ на Миколаїв.

 

Виконуючи вказівки генерала, військові рф обстрілювали об’єкти цивільної та житлової інфраструктури, грабували та вбивали мирне населення. Через такі напади на території області постраждало щонайменше 2 тисячі цивільних, серед них жінки та діти.

 

Ведучи агресивну війну, підрозділи армії рф окупували більшу частину Херсонщини, здійснили повну економічну та гуманітарну блокаду регіону. Окупанти встановлювали незаконні блок-пости, де обшукували та вилучали особистий транспорт громадян України, деяких цивільних нелегально ув’язнювали.

 

Як повідомляла УМ, в Лисичанську під час обстрілу «задвохсотився» «міністр надзвичайних ситуацій ЛНР» Потелещенко