Підтримки агровиробників: держава виплатила фермерам ₴137 млн грн на утримання кіз та овець
На утримання маточного поголів'я кіз та овець українські фермери отримали понад ₴137 мільйонів державної підтримки. >>
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Продовжити призупинення імпортних квот і мит для українського експорту до ЄС ще на рік офіційно запропонувала Єврокомісія. Водночас ЄК включила туди запобіжники для агропродукції, чого вимагали декілька країн Євросоюзу.
Як інформує УМ, про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Для України Єврокомісія пропонує продовжити пільгові умови торгівлі з призупиненням імпортних мит і квот ще на один рік, що має забезпечити підтримку української економіки в умовах війни.
Водночас у пропозицію включили "посилений запобіжник" для захисту інтересів європейських аграріїв.
"З цією метою, і зважаючи на значне зростання імпорту деякої аграрної продукції з України до ЄС у 2022-2023 роках, поновлені автономні торговельні заходи містять посилений механізм запобіжників. Це дозволяє швидке реагування у разі значних викривлень на ринку ЄС чи ринку однієї з країн-членів", – пояснюють у комюніке.
Для трьох видів продукції – м’яса птиці, яєць і цукру – передбачається механізм "екстреного гальмування", щоби "стабілізувати імпорт на рівні середніх обсягів імпорту у 2022-2023 роках". Це означає, що у разі перевищення даних обсягів імпорту будуть починати діяти імпортні тарифи.
У цій же пропозиції Єврокомісія пропонує ще на рік продовжити призупинення мит на імпорт з Молдови.
Пропозицію далі має розглянути Європарламент і Рада ЄС.
Нагадаємо, пільговий режим торгівлі ЄС з Україною діє з 4 червня 2022 року і продовжувався у 2023 році. Водночас, через невдоволення фермерів ЄС на кілька місяців 2023 року запроваджував тимчасові обмеження для деяких видів агропродукції, а окремі країни, зокрема Польща, продовжили їх і після скасування на рівні Євросоюзу, в односторонньому порядку.
Термін дії поточного продовження режиму торгівлі без мит і квот для України спливає 5 червня 2024 року, для Молдови – 24 липня 2024 року.
У Єврокомісії зазначають, що загальний імпорт з України до ЄС з жовтня 2022 до жовтня 2023 року зріс сягнув 24,3 млрд євро, тоді як на жовтень 2021 сягав 24 млрд євро.
Як повідомляла УМ, Європейська комісія вирішила перерахувати Україні останній транш у розмірі 1,5 млрд євро з цьогорічної програми макрофінансової допомоги.
На утримання маточного поголів'я кіз та овець українські фермери отримали понад ₴137 мільйонів державної підтримки. >>
Яскравий змагальний етап "Діамантової ліги" провела титулована українська стрибунка у висоту Ярослава Магучіх на олімпійському стадіоні в Лондоні. Зав'язавши у секторі запеклу боротьбу зі своєю головною опоненткою Ніколою Оліслагерс, українська легкоатлетка, як і представниця Австралії, взяла висоту >>
У низці українських міст увечері понеділка, 20 липня, українці вп'яте вийшли на протести проти відставки ексміністра оборони Михайла Федорова. >>
Подати документи через електронний кабінет вступника можна до 18:00 1 серпня. >>
У низці українських міст ввечері 17 липня відбуваються акції з вимогою повернути Михайла Федорова на посаду міністра оборони. Також лунають заклики відправити у відставку Головкома ЗСУ Олександра Сирського. >>
Із Росії в Україну 16 липня повернули тіла ще 501 загиблого. Росіяни стверджують, що це тіла українських військових. >>