Amazon для ЗСУ: в Україні створили платформу, де військові можуть купити дрони напряму
Українські дроноводи тепер замовляють безпілотники просто з бліндажа, відправивши повідомлення на спеціальні онлайн-платформи. >>
Науседа і Зеленський у Вільнюсі, 10 січня. (Фото Офісу президента)
Президент Литви Гітанас Науседа у присутності президента України Володимира Зеленського оголосив про пакет довгострокової військової допомоги Україні на суму 200 мільйонів євро.
Також литовський лідер анонсував нові постачання озброєння у січні та лютому.
Як інформує Україна молода, про це Науседа повідомив під час спільної пресконференції з Зеленським, передає Офіс президента в середу.
"Ми продовжуємо підтримувати відважних українців у їхній боротьбі усіма засобами: військовими, економічними й політичними. На Раді національної оборони ми схвалили пакет довгострокової військової допомоги на суму 200 млн євро", - наголосив президент Литви.
За його словами, у січні Литва відправить Україні боєприпаси, генератори, системи детонації, а в лютому - бронетранспортери М577.
Також Литва тренуватиме українських воїнів й зміцнюватиме співпрацю в оборонній промисловості з Україною.
"Підписані сьогодні угоди між українською та литовською оборонною промисловістю є ще одним прикладом нашої тісної військової співпраці", - додав Науседа.

У свою чергу президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна довела, що Росію можна зупинити та відкинути:
«Нам усім не пощастило мати такого сусіда неадекватного. Нам з Литвою. Який приносить нещастя та поневолення. Але ми більше ніколи не станемо заручниками географії і не дозволимо Росії зруйнувати ані нашу, ані вашу державність. Бо ми разом і об'єднуємо інших, щоб мати достатньо спільну силу».
І додав: «Завдання тепер - довести, що ми можемо вирвати з рук Росії мир для себе. Такий мир, якого ми хочемо. Справедливий. І безпеку для своїх народів таку, якої потребуємо. Безпеку надійну».
Як повідомляла «УМ», 10 січня Зеленський прибув з візитом до Литви. Також очікується візит президента до Латвії й Естонії.
Українські дроноводи тепер замовляють безпілотники просто з бліндажа, відправивши повідомлення на спеціальні онлайн-платформи. >>
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс JEDI Shahed Hunter українського виробництва. Швидкісні дрони-перехоплювачі, які входять до цього комплексу, успішно знищують російські ударні дрони типу «Шахед», «Герань» і «Гербера». >>
У чеському Пардубіце промисловий комплекс, де напередодні сталася пожежа, виготовляв дрони для постачання Україні. >>
"Хижаки висот" - бійці батальйону безпілотних систем 59-ї окремої штурмової бригади СБС - збили російський бойовий вертоліт Ка-52 за допомогою FPV-дрона. >>
Зафіксовано початок масштабної кампанії з дискредитації України у нібито прагненні заблокувати постачання енергоносіїв до Європейського Союзу. >>
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка запускає новий формат співпраці між державою, українськими компаніями та міжнародними партнерами. Україна першою в світі відкриває можливість тренувати моделі штучного інтелекту для безпілотних систем на основі реальних бойових даних. >>