Дефіцит в енергосистемі: Україна залучає аварійну допомогу з Румунії та Польщі

12:44, 11.12.2023
Дефіцит в енергосистемі: Україна залучає аварійну допомогу з Румунії та Польщі

Укренерго залучає аварійну допомогу сусідніх країн для уникнення відключень світла.

Аварійну допомогу від Румунії та Польщі з 11:00 до 19:00 для збалансування енергосистеми та уникнення відключень Укренерго залучає п’ятий день поспіль.

 

Як інформує УМ, про це 11 грудня повідомила пресслужба компанії у Фейсбуці.

 

«Для уникнення відключень та підтримки балансу в енергосистемі Диспетчерський центр «Укренерго» змушений з 7 грудня щодня залучати аварійну допомогу від операторів системи передачі електроенергії сусідніх країн. Зокрема, 11 грудня аварійна допомога залучена з Румунії з 10:00 до 17:00 та з 11:00 до 14:00 з Польщі», – ідеться у повідомленні.

 

У неділю, 10 грудня, аварійна допомога була залучена з Румунії та Польщі з 14:00 до 18:00 сумарною величиною 1400 МВт-год.

 

У компанії наголосили, що через недостатній обсяг генерації на тлі високого рівня споживання в енергосистемі спостерігається дефіцит потужності.

 

Можливості електростанцій щодо збільшення виробництва електроенергії все ще сильно обмежені. Сьогодні одразу три енергоблоки не включилися в роботу у визначений час через продовження терміну аварійного ремонту. На інших блоках теплоелектростанцій тривають аварійні та планові ремонтні роботи, а сонячні електростанції не можуть працювати на максимумі своїх можливостей через щільну хмарність по всій країні.

 

«Диспетчерський центр Укренерго вже зранку бачить, що споживання перевищує прогнозний рівень на 2,2%. Це еквівалентно роботі щонайменше двох додаткових блоків теплових електростанцій, потужностей яких наразі немає в наявності. В окремих областях зростанню споживання сприяє і погіршення погодних умов: сильний вітер та ожеледиця», – пояснили в Укренерго.

 

Водночас, ліміти споживання в регіонах не запроваджувались, графіки відключень не вводилися та не прогнозуються.

 

Експорту електроенергії 11 грудня немає. Імпорт запланований у ранкові та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови загальним обсягом 2306 МВт-год., із максимальною потужністю в окремі години до 388 МВт.

 

Повідомляється також, що 10 грудня через технічні пошкодження була виведена з роботи високовольтна повітряна лінія 220 кВ. Тривають відновлювальні роботи, знеструмлення споживачів не було.

 

Додамо, що на ранок 11 грудня через бойові дії, технічні причини та негоду знеструмлено 491 населений пункт, а внаслідок нічного обстрілу столиці без електроенергії залишилось 120 споживачів.

 

Як повідомляла УМ, Україна-Італія: підписано меморандум щодо спільного розвитку відновлюваної енергетики.