Вступ до ЄС: Сейм Латвії підтримав переговори з Україною і Молдовою

14:47, 23.11.2023
Вступ до ЄС: Сейм Латвії підтримав переговори з Україною і Молдовою

Латвійський сейм готовий надати необхідну підтримку Україні та Молдові щодо реалізації реформ.

Початок переговорів про вступ до Європейського Союзу із Україною та Молдовою підтримав Сейм Латвії, й підтвердив свою готовність надати обом країнам необхідну підтримку у реалізації реформ на шляху до повноправного членства в ЄС.

 

Як інформує УМ, про це повідомив 23 листопада латвійський мовник LSM посилаючись на сайт Сейму.

 

Зазначається, що парламентарії підтримали рішення одноголосно.

 

«Беручи до уваги звіт Європейської комісії про політику розширення ЄС від 8 листопада 2023 року та рекомендації ЄК щодо початку переговорів щодо вступу України та Молдови, Латвія підтримує початок переговорів щодо вступу до ЄС з Україною та Молдовою», - йдеться у повідомленні.

 

У рішенні також йдеться, що Латвія закликає всі інші держави-члени Ради ЄС та Європейської ради підтримати рекомендації ЄК та схвалити початок переговорів щодо вступу до ЄС з Україною та Молдовою до кінця 2023 року.

 

Водночас Латвія закликає Україну та Молдову продовжити реалізацію необхідних реформ, які сприятимуть відповідності цих країн спільним цінностям ЄС, їх тіснішій інтеграції до ЄС та сприятимуть більшій стабільності, безпеці та процвітанню в регіоні.

 

Також Сейм своїм рішенням підтвердив, що Латвія готова надати необхідну підтримку Україні та Молдові щодо реалізації реформ на шляху до повноправного членства цих країн у ЄС.

 

Нагадаємо, що Європейська комісія 8 листопада рекомендувала Єврораді розпочати переговори про вступ України і Молдови до ЄС. Також вона рекомендувала за певних умов відкрити переговори з Боснією і Герцеговиною та надати статус країни-кандидата для Грузії.

 

14 грудня цього року Європейська рада має розглянути питання про початок перемовин про вступ України до ЄС.

 

Як повідомляла УМ, Латвія витратила на допомогу Україні понад 1,3% свого ВВП.