100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
В попередні роки Радіодиктант відбувався 9 листопада, а у 2023-му вперше відбудеться 27 жовтня.
Радіодиктант національної єдності 2023 отримав назву "Дороги України". Письменниця та поетеса Катерина Калитко працює над цим текстом.
Як інформує Україні молода, про це повідомила виконавча продюсерка Українського радіо та координаторка Радіодиктанту Юлія Шелудько у подкасті «Детектора медіа» «Медіуми» з Вадимом Міським та Наталкою Соколенко.
«Називатиметься текст Радіодиктанту “Дороги України”. Досі ми ніде, жодним чином про це не повідомляли» — сказала Юлія Шелудько.
Юлія Шелудько також розповіла, що в попередні роки Радіодиктант відбувався 9 листопада, а у 2023-му вперше відбудеться 27 жовтня. Цього дня в багатьох учнів, які зазвичай активно долучаються до написання просто у школах, будуть канікули, і це виклик, які намагаються подолати організатори події. Лишаються і виклики минулого року: широкомасштабне вторгнення з повітряними тривогами та можливими вимкненнями світла. Однак команда Українського радіо налаштована знову охопити величезну аудиторію як в Україні, так і по всьому світу.
У випуску подкасту «Медіуми» з Вадимом Міським та Наталкою Соколенко, гостею якого стала Юлія Шелудько, можна також послухати про те, як вдається організаторам Радіодиктанту національної єдності щоразу робити з цієї акції найбільший флешмоб України, чому долучаються учні, студенти, попзірки, дипломати, депутати, міністри й навіть очільники уряду, а також в який спосіб вдається залучити до написання Радіодиктанту українців з усього світу, навіть в Антарктиді.
Раніше Дмитро Хоркін, член правління Суспільного мовлення, відповідальний за платформи радіо, телебачення та диджиталу, повідомив, що проводиться акція не для перевірки знань, а задля об'єднання всіх українців, усіх, хто знає і шанує українську мову — як в Україні, так і за її межами.
Суспільне мовлення транслює Радіодиктант національної єдності на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі. 27 жовтня радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях «Українського радіо» та радіо «Культура», наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу «Суспільне Культура», на ютуб-каналі «Українського радіо» і на фейсбук-сторінках Суспільного.
Нагадаємо, що кількість учасників торішнього радіодиктанту національної єдності була рекордною.
Радіодиктант у 2022 році писали понад пів мільйона людей на всіх шести континентах, разом з науковцями на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді. На перевірку тексту радіодиктанту на «Українське радіо» загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. Редакція «Українського радіо» отримала листи з усіх куточків України, разом із тимчасово окупованими територіями, а також із понад двадцяти іноземних країн.
Як повідомляла УМ, в Україні офіційно дозволили писати слово «росія» з маленької літери. На державному рівні прийнято рішення, що такий спосіб написання різних назв країни-агресорки не буде вважатися помилкою.
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
У Чернігові в обласному філармонійному центрі в переддень свята працівників культури і мистецтв вшановували достойників цієї сфери. >>