Україна може стати членом Європейського Союзу до 2030 року за умови, якщо «обидві сторони виконають домашні завдання».
Як інформує Україна молода, про це заявив голова Європейської Ради Шарль Мішель в інтерв’ю німецькому тижневику Der Spiegel.
За його словами, Україна та інші кандидати на вступ мають реалізувати реформи, подолати корупцію та виконати правові передумови. Також державам-членам ЄС необхідно чітко розуміти, чого вони хочуть досягти разом, де їхні пріоритети, і на що вони хочуть витрачати гроші, прискоривши процеси ухвалення рішень.
«Заможна і безпечна Україна – у наших власних інтересах. Найпізніше з часу її опору Росії стало видно: місце України – в ЄС, і при цьому – незабаром, а не коли-небудь. У такий спосіб Євросоюз показав би, що він дієздатний з погляду геополітики», – зазначив Мішель.
На його думку, весь світ, і, схоже, Володимира Путіна також здивувало, як швидко ЄС зміг узгодити санкції проти РФ за її вторгнення в Україну. Мовляв, навряд чи хтось очікував, що Євросоюз стане першими, хто поставить Україні зброю. Водночас він наголосив, що геополітичний вплив не завжди вимірюється лише у військовій могутності.
«В Організації Об’єднаних Націй я позиціоную ЄС як лідера у захисті багатостороннього світового порядку, заснованого на законах. Якщо цю роль не зіграємо ми, то інші створять інший світопорядок – без наших цінностей і правил. І якщо це станеться, ми можемо втратити все», – пояснив він.
Відповідаючи на запитання про те, що він вважає найсерйознішим провалом за час свого перебування на посаді голови Євроради, Мішель зазначив: “Ми не змогли стримати Росію, щоб вона не вчинила нападу на Україну. Наслідки цього жахливі”.
Як повідомляла УМ, Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Україна вже досягла значних успіхів у своєму шляху до вступу в Європейський союз.Проте вона підкреслила, що повноправне членство в ЄС є процесом, який базується на конкретних досягненнях та заслугах.