Бербок та Кулеба обговорили надання далекобійних ракет Taurus

16:39, 11.09.2023
Бербок та Кулеба обговорили надання далекобійних ракет Taurus

Анналена Бербок та Дмитро Кулеба під час зустрічі. (Фото МЗС України)

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів перемовини з німецькою колегою Анналеною Бербок у Києві в понеділок.

 

Сторони обговорили надання Німеччиною додаткових озброєнь, зокрема, далекобійних ракет Taurus.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба МЗС.

 

"Ми детально обговорили надання Україні німецьких ракет дальнього радіусу дії Taurus. Сьогодні ми краще розуміємо особливості процесу ухвалення остаточного рішення урядом Німеччини.

 

Зі свого боку, Україна готова зробити все необхідне, щоб його пришвидшити. За підсумками переговорів можу сказати, що опція надання цих ракет залишається відкритою, а процес ухвалення рішення всередині Німеччини просувається вперед", - зазначив міністр.

 

Пан Кулеба подякував Німеччині за потужну оборонну підтримку, яку уряд ФРН надає Україні, зокрема в створенні повітряного щита та посилення танкової міці нашої армії.

 

Він особливо відзначив ефективність німецьких систем "Гепард", які продемонстрували хороші результати у захисті українських міст і селищ від російського терору та врятували багато життів.

 

"Міністр підкреслив, що на переговорах йшлося про додаткове посилення протиповітряної оборони України напередодні нового зимового сезону та ймовірних атак проти енергетичної системи з боку держави-терориста росії.

 

Сторони також обговорили сприяння експорту українського зерна, підготовку до Міжнародного саміту з продовольчої безпеки та гуманітарну програму президента України Володимира Зеленського "Grain From Ukraine", підтримку німецькою стороною України на шляху до вступу нашої держави до ЄС", - йдеться в повідомленні МЗС.

 

 

За словами Кулеби, також було детально обговорено участь Німеччини та німецьких компаній у першому Форумі оборонних індустрій, який відбудеться в Україні вже незабаром.

 

«Німецький уряд та оборонні компанії виявили високий інтерес до цієї події та візьмуть в ній активну участь», - зазначив глава українського МЗС.

 

Міністри окремо наголосили на домовленості працювати спільно заради повернення до України викрадених росією українських дітей. Дмитро Кулеба висловив особисту вдячність Анналені Бербок за її зусилля задля повернення українських дітей з російської неволі.

 

Він додав, що вже завтра Україна та Німеччина проведуть черговий раунд політичних консультацій на рівні заступників міністрів, де обговорять весь спектр тем двостороннього порядку денного.

 

Як повідомляла "УМ", Анналена Бербок прибула з візитом до Києва 11 вересня. 

 

Нагадаємо, українські запити про передачу далекобійних ракет Taurus отримали позитивну реакцію з боку німецького парламенту. Але канцлер Шольц ще не ухвалив остаточне рішення.