ЄС – надав €1,5 млрд, Люксембург - приєднався до Декларації G7 про підтримку України

13:28, 22.08.2023
ЄС – надав €1,5 млрд, Люксембург - приєднався до Декларації G7 про підтримку України

Черговий транш Україна отримала від Євросоюзу.

Ще один транш у розмірі 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги виділив Україні Європейський Союз.

 

Як інформує УМ, про це 22 серпня повідомила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у соцмережі Х (колишній Твіттер).

 

"Ми підтримуємо Україну в її зусиллях з відновлення, відбудови та забезпечення стабільної роботи держави. Сьогодні ми виплатили Україні нові 1,5 мільярда євро", - написала вона.

 

Фон дер Ляєн також анонсувала ще більше допомоги пізніше.

 

Нагадаємо, що Рада Європейського Союзу 10 грудня підтримала пропозицію Єврокомісії щодо виділення Україні у 2023 році додаткової фінансової підтримки. Нова програма макрофінансової допомоги для України становитиме 18 мільярдів євро. Очікується, що пільгові позикові кошти будуть надходити до державного бюджету упродовж 2023 року рівномірними частинами з урахуванням виконання Україною узгоджених сторонами умов. Україна і ЄС 16 січня підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо надання 18 мільярдів євро макрофінансової допомоги.

 

А 17 січня Україна отримала перший транш у розмірі 3 мільярди євро у межах програми макрофінансової допомоги. Другий транш у розмірі 1,5 мільярда євро було виділено у березні

 

Зауважимо, що 22 серпня Люксембург приєднався до Декларації Групи семи щодо підтримки України.

 

Про це повідомив Президент Володимир Зеленський у соцмережі Х.

 

"Я вдячний Люксембургу за приєднання до Декларації G7 про гарантії безпеки для України. Я дякую Люксембургу та його народу за непохитну підтримку України, яка ґрунтується на спільних демократичних ідеалах та спільних інтересах нашої євроатлантичної родини", - написав він.

 

Нагадаємо, що 11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт НАТО. Лідери країн "Групи семи" (G7) погодили "Спільну декларацію про підтримку України". Згодом до декларації приєдналася ще низка країн, список продовжує поповнюватися.

 

Напередодні прем’єр-міністр Косова Альбін Курті заявив про приєднання республіки до Декларації G7 щодо підтримки України.

 

Як повідомляла УМ, Проблеми з МВФ: Україні не зарахують «маяк» через підміну тексту законопроєкту.