У Раді голосуватимуть за зменшення навантаження на викладачів

12:57, 16.08.2023
У Раді голосуватимуть за зменшення навантаження на викладачів

Положеннями законопроєкту пропонується зменшити навчальне навантаження викладачів із чинних 600 годин до 400-500 годин у рік, залежно від обсягу наукової роботи, яку вони виконують.

Два освітніх законопроєкти зареєстровано у  Верховній Раді. В одному з них йдеться про те, щоб зменшити навчальне навантаження на викладачів.

 

А у другому – про зменшення бюрократичних процесів у МОН.

 

Як інформує УМ, про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий у Фейсбуці.

 

У законопроєкті №9600 йдеться про зменшення навчального навантаження викладачів із чинних 600 годин до 400-500 годин у рік. Кількість навантаження залежатиме від обсягу наукової роботи, яку виконують викладачі університетів.

 

"Така зміна наблизить нас до практики навантаження викладачів ЗВО у країнах ЄС, а також стимулюватиме наукову роботу в наших університетах.

 

У разі, якщо викладачі зосереджуються суто на навчальній роботі, справедливо буде кваліфікувати їх як педагогічних працівників і не вимагати імітувати наукову роботу. Як правило, це викладачі-практики, які надають студентам актуальні професійні знання, а також викладачі іноземних мов, яким необов'язково проводити наукові дослідження", – пояснив Лісовий.

 

У другому законопроєкті №9601 йдеться про те, щоб наукові звання, які присвоїла вчена рада університету, отримували одразу, без погодження в Атестаційній колегії МОН.

 

"У разі ухвалення законопроєкту 9601 вчені звання будуть присвоювати  безпосередньо заклади своїм співробітникам, а інші заклади (за потреби) зможуть визнавати ці звання. Без втручання міністерства", – каже міністр.

 

У цьому законопроєкті також передбачена зміна щодо ліцензування освітньої діяльності. Нею займатиметься Державна служба якості освіти, а не МОН.

 

Лісовий зазначає, що такий розподіл повноважень відповідає вимогам Державної антикорупційної програми: орган, що встановлює вимоги до ліцензування, не може їх контролювати.

 

Як повідомляла УМ, МОН рекомендує: студенти з 1 вересня мають шанс навчатися очно.