Зміна режиму сну з віком знижує шанси на якісне старіння – дослідження
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
Дослідники виявили планету-гіганта, щільність якої нагадує цукрову вату
Настільки легкою виявилася планета-гігант WASP-193b, що її загальну щільність вчені порівняли зі щільністю цукрової вати. Вона дорівнює близько одного відсотка щільності Землі, тоді як розмір WASP-193b удвічі перевищує Юпітер.
Як інформує УМ, про це пише Science Alert.
За словами міжнародної групи під керівництвом астронома Халіда Баркауї з Льєжського університету в Бельгії, такі екзопланети, як WASP-193b, є рідкісними, і вони можуть допомогти дослідникам зрозуміти еволюцію небесних тіл.
WASP-193b — це екзопланета, що обертається навколо сонцеподібної зірки під назвою WASP-193. Ця зірка приблизно в 1,1 раза більша за масу Сонця та в 1,2 раза більша за його радіус, і дуже подібна до Сонця за температурою та віком. Але WASP-193b обертається навколо своєї зірки ближче, ніж будь-яка з планет Сонячної системи: вона обертається кожні 6,25 дня.
Газові гіганти, розташовані поблизу своїх зірок, є інструментом для кращого розуміння, як формуються планети. Наприклад, вони могли сформуватися в іншому місці та мігрувати всередину сонячної системи.
Наразі вчені хочуть дізнатися, як близькість до зірки впливає на атмосферу планети, яка може легко випаруватися під дією спеки й космічного вітру.
Як повідомляла УМ, Вода у космосі: телескоп Вебба відкрив гігантський гейзер на супутнику Сатурна.
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
Угоду, яке Міністерство оборони України підписало контракт із фінською компанією ICEYE — лідером у галузі SAR –супутників, названо стратегічно важливою. >>
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Нові докази на підтримку теорії, що понад 3,5 млрд років тому на Червоній планеті був величезний океан, знайшов китайський марсохід Zhurong. >>
Стоячі столи для роботи останнім часом набирають популярності – вони нібито є порятунком від безперервного сидіння в офісі. >>
Комітет у другий день Нобелівського тижня, 8 жовтня, обрав лауреатів у галузі фізики. >>