У Міноборони анонсували важливу подію на саміті НАТО у Вільнюсі

10:38, 10.06.2023
У Міноборони анонсували важливу подію на саміті НАТО у Вільнюсі

Мета України — вступ до НАТО

Заступник міністра оборони Володимир Гаврилов заявив, що на Вільнюському саміті країни-члени Північноатлантичного альянсу нададуть Україні алгоритм вступу до НАТО.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба міністерства у Телеграм--каналі.

 

Як відзначив Гаврилов, країни-члени НАТО "вийдуть на певний порядок нашого вступу, який буде зафіксовано".

 

За словами заступника міністра оборони, попри консенсусний механізм ухвалення рішень і право вето, він сумнівається у тому, що "будуть великі проблеми" з ухваленням рішення щодо України.

 

"Є всі ознаки того, що Україна отримає те, що хоче в певному форматі... Вже зараз на саміті у Вільнюсі Україна чітко має розуміти, що після війни, скажімо протягом року-двох, після проведення певних процедурних речей ми будемо членами НАТО, - пояснив Гаврилов.

 

Вільнюський саміт запланований на 11-12 липня. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Україна сподівається на отримання чіткого графіка вступу до Альянсу.

 

Президент Зеленський вважає, що Україна готова приєднатися до НАТО і чекає на готовність Північноатлантичного союзу прийняти її. Водночас країни-члени Альянсу мають різні погляди на членство України, особливо на тлі війни з Росією. Наприклад, Німеччина стверджує, що "політика відкритих дверей" залишається актуальною, але Берлін не готовий говорити про членство України сьогодні.

 

Як відзначила постійний представник США в НАТО Джуліан Сміт, Альянс навряд чи запросить Україну приєднатися до НАТО під час війни. Водночас країни-члени Північноатлантичного союзу шукають можливість продемонструвати свою довгострокову підтримку країні. 
 


Як повідомляла УМ, голова  комітету Бундестагу з міжнародних справ Міхаель Рот закликав відкрити дорогу Україні до Північного-Атлантичного Альянсу.