Каховську ГЕС підірвала диверсійна група окупантів – перехоплення СБУ

11:11, 09.06.2023
Каховську ГЕС підірвала диверсійна група окупантів – перехоплення СБУ

Окупанти зізналися, що ГЕС підірвала російська ДРГ.

Загарбники хотіли шантажувати Україну підривом дамби і влаштували техногенну катастрофу на півдні нашої держави.

 

Як інформує УМ, про це окупанти розповідають один одному у телефонній розмові, яку вдалося перехопити СБУ й опублікувала на своєму сайті.

 

«Там не они (українська сторона, – УМ.) долбанули. Там наша диверсионная группа. Они хотели типа этой дамбой пугать. Пошло не по плану, а больше, чем они планировали», – розповідає російський військовий.

 

Описує він і наслідки цієї катастрофи, які намагаються приховати у рф: підвищення рівня води, затоплення територій та руйнування.

 

 

Нагадуємо, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом воєнного злочину рф.

 

«Підірвавши греблю Каховської ГЕС, російська федерація остаточно довела, що є загрозою для всього цивілізованого світу. Адже лише справжня держава-терорист може влаштувати техногенну й екологічну катастрофу такого рівня. І вона обов’язково за це відповість – і на полі бою, і в міжнародних судах. Наше завдання – притягнути до відповідальності не лише верхівку путінського режиму, але й рядових виконавців злочинів», - наголосив Голова СБУ Василь Малюк.

 

Розслідування розпочато за двома статтями Кримінального кодексу – ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) і ст. 441 (екоцид).

 

Як повідомляла УМ, в низці населених пунктах, зокрема в Олешках та Новій Каховці, унаслідок підриву армією рф Каховської ГЕС, завдано збитків культурним об’єктам.