Варшава-Київ. Напружене вщухання
Перед нами, схоже, розгортається дипломатична операція, яку не супроводжують гучними заголовками. >>
Шольц та Зеленський у канцелярії канцлера ФРН у Берліні. (Фото Офісу президента)
Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц прийняв президента України Володимира Зеленського з військовими почестями на червоній доріжці у своїй канцелярії в Берліні у неділю.
Військовий оркестр зіграв гімн України.
Під час переговорів канцлер запевнив, що Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде необхідно.
Як інформує Україна молода, про це Шольц заявив на брифінгу після зустрічі з Зеленським, передають німецькі ЗМІ та Офіс президента у неділю.

«Ми підтримуємо Україну фінансово, політично, у військовій сфері. Ми будемо продовжувати підтримувати вас так довго, скільки буде потрібно», - сказав канцлер.
За його даними, понад мільйон українських громадян знайшли притулок у Німеччині.
«Ми солідарні з громадянами України. Тісні відносини між нашими країнами триватимуть десятиліттями», - сказав Олаф Шольц.

І нагадав про надання Україні нового пакета військової підтримки в розмірі 2,7 млрд євро, включно з танками Леопард-2, бронетранспортерами Marder, системами Iris-T і боєприпасами до них.
Перед тим президента України у своїй резиденції в палаці Бельвю прийняв президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

У Берліні також заплановані консультації за участю Зеленського спільно з Олафом Шольцом, міністром оборони Борисом Пісторіусом, міністеркою внутрішніх справ Ненсі Фезер і міністеркою закордонних справ Анналеною Бербок.
Як повідомляла «УМ», Зеленський вперше з початку російської загарбницької війни прибув до Берліна у супроводі винищувачів.
Напередодні уряд Німеччини оголосив про виділення Україні 2,7 мільярдів євро військової допомоги, що є найбільшим пакетом з часу повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року.
Перед нами, схоже, розгортається дипломатична операція, яку не супроводжують гучними заголовками. >>
Чимало членів політичного тераріуму — бомонду посадовців несподіваний кабмінівський переполох відпоїли хто як міг, залежно від наслідків. >>
У четвер, 16 липня, президент Володимир Зеленський повідомив, що запропонує парламенту призначити Євгенія Хмару міністром оборони. Наразі Хмара, який є тво глави СБУ, за дорученням президента буде виконувати обовʼязки міністра оборони України. >>
У середу, 15 липня, Михайло Федоров заявив, що піде з посади керівника Міноборони. Перед гучною заявою молодого міністра низка медіа й нардепів писали, що президент Володимир Зеленський хоче замінити його. >>
Україна продовжує переживати жахливі, трагічні ракетно-дронові удари. >>
До майбутнього складу уряду, який, наймовірніше, очолить нинішній голова НАК Нафтогаз України Сергій Корецький – не потраплять чотири міністри. >>