Спікер державного проєкту здачі в полон російських і білоруських військових "Хочу жити" Віталій Матвієнко заявив, що впродовж квітня висловили бажання здатися в полон 3200 російських військових, що на 10% більше, ніж місяцем раніше.
Як інформує Україна молода, про це він повідомив на пресконференції у Military Media Center.
За час існування проєкту отримано понад 16 тисяч звернень, сайт відвідали понад 36 мільйонів відвідувачів, із них 32 мільйони - з території РФ. Згідно з представленими на пресконференції результатами соціологічного дослідження російських військовополонених, 40% опитаних зазначили, що здалися в полон добровільно.
Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов, презентуючи дані досліджень, зазначив, що 55% російських військовополонених не задоволені забезпеченням боєкомплектом у своїй армії.
Згідно з опитуванням, 26% військовополонених сказали, що їм абсолютно не подобається забезпечення боєкомплектом в армії Росії. 29,2% опитаних відповіли, що їм не подобається постачання зброї.
Лише 7,1% опитаних сказали, що їм дуже подобається забезпечення, ще 10,4% відповіли, що вони задоволені отриманим боєкомплектом. 27,3% опитаних висловили нейтральне ставлення до забезпечення боєкомплектом.
Перше соціологічне дослідження російських військовополонених, проведене Координаційним штабом у межах проєкту "Хочу жити", було виконано у квітні 2023 року. Опитування проводили шляхом анкетування, на добровільній основі анкети погодилися заповнити 400 військовополонених.
Державний проєкт "Хочу жити" було запущено у вересні 2022 року, він покликаний допомогти військовослужбовцям російської армії безпечно здатися в полон ЗСУ. Він включає в себе Єдиний центр (сайт) і цілодобову гарячу лінію приймання звернень від військових РФ та їхніх сімей.
Як повідомляла УМ, три тисячі гривень — саме стільки Україні коштує утримання одного російського військовополоненого на місяць.