Демонтаж церкви УПЦ МП проводять у Львові

10:13, 06.04.2023
Демонтаж церкви УПЦ МП проводять у Львові

Громада ПЦУ проводить благоустрій території, забираючи наявні незаконні конструкції споруди московського патріархату на Сихові. (Фото: Фейсбук Любомир Зубач)

Демонтовувати самовільно зведену церкву святого Володимира УПЦ МП у Сихівському районі Львова почали зранку четверга, 6 квітня.

 

Як інформує  УМ, про це 6 квітня у Фейсбуці повідомив заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач.

 

«Громада ПЦУ проводить благоустрій території, забираючи наявні незаконні конструкції споруди московського патріархату на Сихові», - написав Зубач.

 

Він зазначив, що роботи розпочалися після молитви священника Православної церкви України.

 

«Поліція забезпечує порядок. Сподіваємося, обійдеться без провокацій», - додав заступник мера.

 

Нагадаємо, що у Львові на місці самовільно збудованої УПЦ МП деревʼяної церкви Православна церква України збудує кафедральний собор. Хрест під майбутнє будівництво заклав Митрополит Епіфаній під час свого візиту восени 2021 року.

 

Дерев’яний храм святого рівноапостольного князя Володимира (УПЦ МП) на Сихові вже неодноразово намагалися демонтувати через сумнівну законність його зведення. Кілька разів у храмі виникали пожежі, які парафіяни та настоятель церкви називали підпалом. Через приналежність храму до московського патріархату невідомі обклеювали стіни церкви портретами Сталіна і заливали двері та вікна церкви монтажною піною.

 

Як повідомляла УМ, Свято-Георгіївський собор у Львові переходить до ПЦУ.