Пробаційний нагляд: новий вид покарання в Україні
Закон про запровадження в Україні нового виду кримінальних покарань в умовах воєнного стану – пробаційного нагляду підписав Президент Володимир Зеленський. >>
Садиба Павла у селі Вороньків, де підозрюваний перебуватиме під арештом. (Фото СБУ)
Шевченківський районний суд Києва таки задовольнив клопотання прокуратури щодо одіозного колишнього намісника Києво-Печерської лаври від УПЦ МП митрополита Павла (Лебідя).
Відтак, Феміда оголосила своє рішення пізно ввечері у суботу і призначила ієрарху РПЦ в Україні запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб.
Про це повідомляє Україна молода з посиланням на вітчизняні ЗМІ.
Згідно з рішенням суду на Павла, якого підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі та виправдовуванні збройної агресії рф проти України, буде надягнуто електронний браслет.
Він перебуватиме під домашнім арештом за місцем реєстрації — у своїй розкішній садибі в селі Вороньків Київської області, яку в суботу вранці обшукали слідчі СБУ.
Обшук садиби Павла співробітниками СБУ.
Сам Павло стверджує, що там немає зв‘язку, світла і навіть «нема, де ночувати». Він просив залишити його під арештом в Лаврі, де він нібито мешкає 29 років. Однак прокурори зазначили, що прописаний він за іншою адресою, а Лавра належить державі.
Інформація про те, що митрополиту буде заборонено спілкуватись з вірянами та вести служби, не підтвердилась.
Перед рішенням суд оголосив перерву та хотів перенести засідання на 3 квітня, бо митрополит Павло скаржився на погіршений стан здоров’я.
Адвокат митрополита Микита Чекман заявляв, що йому не надали достатньо часу для ознайомлення з матеріалами справи на 115 сторінок, що ставить у нерівне становище сторону захисту та сторону обвинувачення, тому сторона захисту просила відкласти розгляд справи до 3 квітня.
Втім прокуратура заперечила відкладання засідання, оскільки з моменту вручення клопотання минуло понад 6 годин, і сторона захисту мала час на ознайомлення з матеріалами.
Прокурори наголошували на ризиках втечі підозрюваного, тиску на свідків, знищення або спотворення речових доказів.
Як повідомляла «УМ», сам Павло назвав підозру політичною та заявив, що "завжди був проти агресії".
Нагадаємо, в суботу вранці на підставі зібраних доказів Павла повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Закон про запровадження в Україні нового виду кримінальних покарань в умовах воєнного стану – пробаційного нагляду підписав Президент Володимир Зеленський. >>
У Херсоні священник УПЦ МП облаштував у храмі схон зброї та торгував нею. Зловмисника затримали. >>
У Верховній Раді можуть знайти 226 необхідних голосів для прийняття закону про заборону діяльності УПЦ МП. У цьому переконаний нардеп Микита Потураєв. >>
Із початком церковного новоліття, 1 вересня, Православна Церква України переходить на новоюліанський календар. У зв’язку дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам’яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше). >>
Під час «турне» до росії Папа Римський сказав: "Ніколи не забувайте про спадщину. Ви — нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра І, Катерини ІІ, тієї імперії — великої, освіченої, великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини. >>
Винним визнав Вищий антикорупційний суд депутата Рівненської облради, який одержав хабар за оформлення інвалідності постраждалій внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. >>