Ніколи не пробачимо: Зеленський про звірства в Бучі

12:23, 31.03.2023
Ніколи не пробачимо: Зеленський про звірства в Бучі

Під час окупації в Бучанському районі загинуло понад 1700 осіб

Президент  Володимир Зеленський у роковини з дня звільнення українськими захисниками Бучі від російських загарбників нагадав про скоєні РФ злочини за 33 дні окупації міста.

 

Як інформує Украіна молода, відповідний відеоролик Володимир Зеленський опублікував у Telegram.

 

«Буча і Бучанський район. 33 дні окупації. Понад 1400 смертей, із них 37 дитячих. Понад 175 людей знайдено в братських могилах і камерах тортур. 9000 російських воєнних злочинів. 365 днів, як це знову вільне українське місто. Символ звірств армії країни окупанта. Ніколи не пробачимо. Покараємо всіх винних»,– написав президент України.

 

Нагадаємо, що 1 квітня 2022 року Бучанський міський голова Анатолій Федорук повідомив про деокупацію Бучі. 

 

 

 

“31 березня увійде в історію нашого населеного пункту та всієї територіальної громади як день визволення наших населених пунктів від російських окупантів. Це велика перемога наших ЗСУ на Київщині”, – сказав тоді Федорук.

 

Зазначимо, що українські правоохоронці встановили особи 91 російського військового, які причетні до злочинів у Бучі. 

 

Загалом під час окупації військові РФ скоїли в Бучанському районі понад 9 000 воєнних злочинів. Там загинуло понад 1 700 цивільних осіб, із них близько 700 – у самій Бучі. Наразі ідентифіковано 91 військового РФ, причетних до цих злочинів. Також триває робота щодо притягнення до відповідальності причетних.

 

Після деокупації міста виявлено масові поховання з понівеченими тілами чоловіків, жінок, дітей.

 

«Тортури, вбивства, сексуальне насильство. Це і є справжнє обличчя “русского міра” та режиму РФ, який засновано на повній зневазі принципів прав людини та гуманітарного права», – сказав генеральний прокурор України Андрій Костін.

 

Битва за контроль над містом Буча між російськими та українськими збройними силами та іншими збройними формуваннями під час російського вторгнення в Україну розпочалася 25 лютого 2022 року. У межах наступу на Київ російські війська намагалися контролювати Бучу, Ірпінь та Гостомель, щоб оточити та обложити  Київ із заходу. Колони росіян рухалися з території Білорусі через Чорнобиль – Іванків – Димер.

 

Як повідомляла УМ, мер Бучі Анатолій Федорук у річницю деокупації міста розповів про звірства, які чинили російські військові.