В Україні планують створити публічний реєстр «ухилянтів»

14:30, 30.03.2023
В Україні планують створити публічний реєстр «ухилянтів»

В Україні уже працюють над розробкою законопроєкту щодо реєстру ухилянтів від мобілізації (Фото з відкритих джерел)

В Україні створять реєстр тих, хто ухиляється від мобілізації. Представник президента у парламенті, нардеп Федір Веніславський працює над відповідним законопроєктом.

 

Як інформує Україна молода, про це він сказав у коментарі Фокусу.

 

Відповідно до проєкту закону, якщо військовозобов'язаний був належним чином поінформований про необхідність з'явитися в територіальний центр комплектування, але не прийшов, наприклад, двічі поспіль, то терцентр матиме право оприлюднити його особисті дані — ім'я, прізвище, інші ідентифікаційні ознаки. Після того як громадянин все ж таки виконає своє зобов'язання, інформацію з реєстру буде вилучено. 

 

«Якщо людина була належним чином, можливо через той же месенджер, поінформована і підтвердила, що отримала виклик до територіального центру, але не з'явилася, то це означає, що вона свідомо не виконує свій конституційний обов'язок захищати Батьківщину» – сказав Веніславський.

 

За його словами, оприлюднення особистих даних, серед іншого, може виконувати функцію певного громадського тиску на ухилення від прибуття до ТЦК.

 

Депутат каже, що законопроєкт буде готовий за 1-2 місяці.

 

30 грудня 2022 року Кабмін затвердив новий порядок військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Там удосконалено окремі питання взаємодії територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з органами державної влади, підприємствами, установами, організаціями.

 

У Мінцифрі заявили, що новий порядок взяття на військовий облік не передбачає, що повістки надходитимуть через Дію.

 

Як повідомляла УМ, у  парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки хочуть удосконалити процедуру проведення мобілізації в Україні.