Росіяни розповсюджують заражені програми через торенти – Держспецзвʼязк

16:41, 19.03.2023
Росіяни розповсюджують заражені програми через торенти – Держспецзвʼязк

Російські хакери розповсюджують заражене програмне забезпечення через торенти (Фото: сайт Держспецзв'язку)

До зламаного програмного забезпечення російські спецслужби додають шкідливий код і розповсюджують його через торенти.

 

Як інформує УМ, про це 19 березня попередили на сайті Держспецзвʼязку.

 

Чимало українців, зокрема системні адміністратори деяких компаній, досі використовують неліцензійне програмне забезпечення з торентів.

 

 У Держспецзвʼязку наголошують, що це небезпечно. Якщо користувач завантажує та встановлює заражені вірусами файли на компʼютер, хакери отримують доступ до його вмісту і можуть довго залишатися непомітними.

 

Особливо небезпечно використовувати заражену операційну систему, адже в такому випадку зловмисники мають повний адміністративний доступ до компʼютера, на якому її встановили.

 

У листопаді 2022 року начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк повідомляв, що росія здійснює по 10 кібератак на стратегічні обʼєкти України щодня.

 

Деякі кібератаки росії на українську інфраструктуру можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини. Українські посадовці збирають докази кібератак, повʼязаних із військовими ударами рф, і діляться цією інформацією з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

 

Очільник Держспецзвʼязку Юрій Щиголь запропонував створити єдину глобальну організацію, яка б допомагала ділитися інформацією про загрози та готуватися до майбутніх атак.

 

Як повідомляла УМ, щоденно росія здійснює понад 10 кібератак на Україну.

 • Міжнародний ордер на арешт путіна - сигнал росіянам на його ліквідацію

  Доказів для розгляду кримінальних справ зібрано достатньо, щоб постановити обвинувальний вирок воєнним злочинцям росії на чолі з московським фюрером путіним, які вчинили злочин агресії проти України і засудити їх до довічного ув’язнення. >>

 • Рада звільнила Шкарлета з Міносвіти

  Верховна Рада відправила у відставку трьох міністрів – міністра освіти та науки Сергія Шкарлета, міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна та міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. Також Рада забрала мандат у народного депутата Михайла Забродського. >>

 • На Запоріжжі росіяни імітують підготовку наступу - Наєв

  Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв заявив, що російські окупанти зосередили свої наступальні зусилля у Луганській та Донецькій областях, тим самим намагаючись створити враження підготовки до наступу на інших напрямках, зокрема на Запорізькому. Це робиться з метою, щоб відволікти увагу українс >>

 • Контрнаступ планується в абсолютно закритому режимі - Данілов

  Секретар РНБО Олексій Данілов відреагував на публікацію Politico, де журналісти прогнозують два можливі сценарії контрнаступу ЗСУ. Він наголосив, що обговорення операції відбувається в абсолютно закритому режимі та вкрай обмеженому колі осіб і тому не варто прислухатися до західних ЗМІ. >>