Україна будуватиме стосунки з державами залежно від підтримки під час війни - Кулеба

14:05, 17.03.2023
Україна будуватиме стосунки з державами залежно від підтримки під час війни - Кулеба

Ті країни, які погано поставилися до України, заплатять ціну в майбутньому - Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що у майбутньому при побудові відносин буде враховано, як поводилася чи поставилася до України в найтемніший момент її історії та чи інша країна.

 

Як інформує Україна молода, про це він заявив в інтерв’ю BBC News.

 

У ньому Кулеба чітко дав зрозуміти, що країни, які не підтримали Україну зараз, які, за його словами, "погано повелися під час цієї війни та погано поставилися до України", заплатять ціну в майбутньому.

 

"Якщо хтось у світі думає, що те, як та чи інша країна поводилася чи поставилася до України в найтемніший момент її історії, не буде враховано при побудові майбутніх відносин, то ці люди просто не знають, як працює дипломатія", - сказав він.

 

"Війна — це час, коли потрібно зробити вибір. І кожен вибір був зафіксований", - підкреслив Кулеба.

 

Крім того, міністр зазначив, що західні союзники не надають Україні військову підтримку достатньо швидко, оскільки не були готові до конфлікту такого масштабу, як Перша світова війна. Але країні потрібні артилерійські снаряди.

 

"Ми хочемо, щоб партнери діяли швидше. Якщо одну доставку відкладають на один день, це означає, що хтось загине на передовій. Це означає, що той, хто міг бути ще живим, помре", - сказав він.

 

Найбільший попит на боєприпаси був у східному місті Бахмут, яке українські сили утримують більше семи місяців попри неодноразові спроби росії захопити його.

 

Кулеба заявив, що "емоційно дуже складно" через втрати, яких зазнає Україна. Але якби Бахмут впав, то наступними були б інші міста: "Тож, щоб там врятувати життя… ми маємо воювати в Бахмуті, скільки фізично зможемо".

 

Як повідомляла УМ, росії не уникнути спецтрибуналу:  наразі до коаліції по його створення долучилося  32 держави. Трибунал в недалекому майбутньому розслідуватиме  злочинну агресію росії проти України.