У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Українці мають відновити історичну справедливість щодо Московії на всіх рівнях - державному, дипломатичному, офіційно-діловому. (Фото з відкритих джерел)
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко симпатизує ідеї перейменування росії на Московію, але вважає, що у цьому питанні своє слово мають сказати експерти після належного опрацювання.
Як інформує Україна молода, про це Олександр Ткаченко сказав в ефірі телемарафону.
«Будемо говорити з експертами, розглядати це питання. Очевидно, що воно має історичне підґрунтя, тому що історія з "московією" з'явилася за часів Петра I, який вирішив переписати, у тому числі завдяки деяким українським діячам, історію московії, і власне, тоді виникла назва "росія". Таким чином, вони з тих часів намагалися забрати історію Русі-України, Києва і прибрати її для санкт-петербурга, москви, тундри і всіх інших місць", - сказав міністр культури.
Пан Ткаченко наголосив, що в цьому питанні потрібні консультації з експертами.
«Мені ця ідея, так би мовити, симпатична, але своє слово мають сказати експерти», - підкреслив урядовець.
Як повідомляла «УМ», петиція до президента, яка пропонує офіційно використовувати назву "московія" замість "росії", набрала понад 25 тисяч необхідних підписів.
Відтак, глава держави звернувся до прем'єр-міністра з проханням щодо комплексного опрацювання цього питання, зокрема із залученням наукових установ.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>
Глобальну адвокаційну кампанію «Пам’ятаємо Голодомор – геноцид українців триває» до роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років організовує Світовий конгрес українців. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>