День пам’яті: 104 роки тому у бою загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>
Київ без Ватутіна і Чкалова: постаменти російських діячів відправили до Музею авіації (Фото КМДА та з соцмереж)
У Києві у Маріїнському парку нарешті знесли з постаменту пам’ятник радянському воєначальнику генералу Миколі Ватутіну. Напередодні в Києві демонтували пам'ятник ще одному радянському діячу –льотчику Валерію Чкалову.
Фігуру генерала зняли за допомогою крана близько 15:00.
Як і пам’ятник Чкалову, його перенесуть до Музею авіації.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба КМДА у Фейсбуці.
Комунальники почали процедуру демонтажу зранку четверга. Вони підчепили його краном та за допомогою відбійного молотка почали від'єднувати пам'ятник від п'єдесталу, на якому написано: «Генералу Ватутіну від українського народу».
Заступник голови КМДА Володимир Прокопів розповів, що за останні роки було близько десятка спроб зруйнувати або пошкодити пам’ятник Ватутіну.
Радянський воєначальник Микола Ватутін брав активну участь у війні проти залишків армії УНР та повстанців Холодного Яру. Під час Другої світової війни його невміле керівництво військами призводило до величезних втрат.
Пам'ятник генералу армії СРСР Миколі Ватутіну в Маріїнському парку встановлений прямо над його могилою. Статус обʼєкта культурної спадщини він отримав у 2010 році, після того, як був взятий на облік наказом Головного управління охорони культурної спадщини КМДА. У листопаді 2014 року Український інститут національної пам'яті включив Ватутіна до списку осіб, причетних до боротьби проти незалежності України, організації Голодоморів та політичних репресій, чиїми іменами названі вулиці в Україні.
Комісія Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала Київській адміністрації демонтувати та перенести пам'ятник радянському генералу Миколі Ватутіну ще 27 січня цього року.
7 лютого міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підписав наказ, яким визнав пам'ятник Ватутіну в Маріїнці та Чкалову по вул. Гончара такими, що не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Тоді ж у МКІП зазначили, що "питання перенесення вищезазначених пам'ятників КМДА могла вирішити і без втручання міністерства, в інший визначений законом спосіб".
А вже наступного дня, 8 лютого, комунальники розпочали демонтаж пам'ятника Чкалову. Ввечері КМДА відзвітувала, що роботи завершено і що пам'ятник перенесуть до Музею авіації України імені О. К. Антонова. Представники Департаменту охорони культурної спадщини з адміністрації відкинули слова МКІП, що нібито могли самі знести пам'ятники:
«На жаль, такі пам'ятники як Щорс, Чкалов, Пушкін, Ватутін вони мали (і деякі з них поки мають) статус національного значення. Саме через це місто не може їх прибрати, поки не буде змінено їх статус. Нарешті в понеділок ми отримали дозвіл на перевезення цих двох пам'ятників».
Також адміністрація анонсувала знесення Ватутіна 9 лютого.
«Далі ми чекаємо на погодження знесення пам'ятника Пушкіну, а також пам'ятника Щорсу»,– додав представник Департаменту КМДА.
Як повідомляла УМ, у Києві демонтували пам'ятник російському льотчику Валерію Чкалову.
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>
Студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Алік Дарман і Володимир Прилуцький виявили цінну знахідку – стрічку "Карл Бруннер" 1936 року. >>
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>
Назви російських міст та радянську «Золоту Зірку» демонтували в Києв із алеї біля монумента «Батьківщина-мати», де зараз знаходиться експозиція про російську агресію. >>
"Розсекречені документи з архівів радянського КДБ поставили крапки над "і" у біографії одного з найвідоміших українських поетів-шістдесятників і знаменитого "прораба" горбачовської перебудови Віталія Коротича. >>
Київрада цими днями успішно проголосувала ще один пакет змін у рамках знеросійщення публічного простору Києва. Це – один з останніх “дерусифікаційних" пакетів, оскільки процес поступово прямує до закінчення. >>